W Lubartowie padła dziesiątka, ale nie w multilotka …

W Lubartowskim Ośrodku Kultury w dniach 22 – 23 sierpnia zorganizowano rozgrywki szachowe pn: „Wyścig o kategorie szachowe”. Szachiści mogli rywalizować w dwóch turniejach. Padło aż dziesięć kategorii szachowych.
Pierwszy z nich jednodniowy był skierowany dla szachistów początkujących – amatorów, którzy nie posiadali kategorii szachowych lub legitymujących się piątą kategorią okręgową. Rozegrany został na dystansie 7 rund przy czasie 30 minut na zawodnika na partię. Podajemy wyniki sześciu najlepszych zawodników: 1. Michał Kotiuk z Lublina – 6,5 pkt. (zdobył IV kategorię). 2. Łukasz Warchoł z Warszawy – 6 pkt. (zdobył IV kategorię).; 3. Adam Warchoł z Warszawy – 4,5 pkt. 4. Tomasz Morawski z Krakowa – 4,5 pkt. (zdobył V kategorię); 5. Antoni Baran z LUKS Lubartów – 4 pkt. 6. Marek Danił z LUKS Lubartów – 3,5 pkt. (zdobył V kategorię)
Ponadto normy na V kategorie zdobyli: Marcin Kozak i Krystian Kozak – obaj LUKS Lubartów. Wyniki szczegółowe:
Drugi turniej dwudniowy był skierowany dla zawodników zaawansowanych posiadających minimum IV kategorie szachowe. Rozegrany został na dystansie 7 rund przy czasie 60 minut na zawodnika na partię. Podajemy wyniki sześciu najlepszych zawodników: 1. Waldemar Piekarski LUKS Lubartów – 5,5 pkt. (zdobył II kategorię); 2. Jakub Radzik LKSz Lublin – 5,5 pkt.; 3. Bartosz Walaszek – Radzyńskie Towarzystwo Szachowe – 5 pkt.; 4. Adrian Matyjaszczyk – LUKS Lubartów – 5 pkt.; 5. Jakub Bereza – Świdnik – 4,5 pkt. 6. Zbigniew Michaluk – LUKS Lubartów – 4,5 pkt. Ponadto normy na III kategorie wywalczyli: Wiktor Opolski – LUKS Lubartów; Aleksander Kojtych– Lublin oraz Krzysztof Marzęda – LUKS Lubartów.

Sponsorzy turniejów: Gmina Miasto Lubartów, Lubartowski Ośrodek Kultury

LUKS Lubartów, Park Trampolin JUMP XL Lublin, Kasa Unii Lubelskiej, Bałtowski Kompleks Turystyczny, Wydawnictwo Znak., Strefa Wysokich Lotów, Memox by Kunke Poligrafia, Wydawnictwo Czarne, ProfiLine, Harbingers. Zadanie współfinansowane zostało z budżetu Gminy Miasto Lubartów. Organizatorem zawodów był Lubartowski Uczniowski Klub Sportowy przy współpracy Lubartowskiego Ośrodka Kultury.  Koordynatorami wydarzenia byli: Tomasz Drozd – menadżer Klubu LUKS Lubartów oraz sędzia zawodów Piotr Opolski.

Zwycięzcy poszczególnych turniejów otrzymali przepiękne puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, zaś wszyscy pozostali pamiątkowe medale oraz nagrody książkowe mówi menadżer klubu Tomasz Drozd – Poziom gier był bardzo wysoki, o czym świadczą licznie zdobyte kategorie szachowe. Był to prawdziwy sprawdzian umiejętności dla naszych zawodników.

To nie koniec emocji szachowych w najbliższym czasie, bo już w dniach 12- 13 września w Lubartowie po raz pierwszy w historii zostaną rozegrane Mistrzostwa Województwa Juniorów w Szachach Klasycznych do lat 8 i 10. Już można się zapisywać na stronie chessarbiter.com Więcej informacji wkrótce.