W Lubartowie powstanie kładka nad torami

Ważna wiadomość związana z bezpieczeństwem mieszkańców. Nad linią kolejową łączącą Lubartów z Parczewem zostanie wybudowana kładka dla pieszych.

Będzie to możliwe dzięki dodatkowym środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. 8 listopada marszałek Jarosław Stawiarski podpisał aneks do umowy o dofinansowaniu projektu „Rewitalizacja linii kolejowej nr 30 na odcinku Lubartów – Parczew”.

O kładkę nad torami zabiegano już wiele lat temu. Ostatnio o kładce nad torami była mowa pod koniec sierpnia podczas konferencji prasowej w związku z otwarciem Lokalnego Centrum Sterowania koło dworca PKP.

Kładka ma powstać między przystankami Lubartów -Słowackiego i Lubartów- Lipowa w ciągu Alei Zwycięstwa i ulicy Spacerowej. Dla mieszkańców umożliwione zostanie bezpieczne przejście między osiedlami Królów Polskich i 3 Maja.

Umowę na zaprojektowanie kładki podpisano w grudniu 2021 roku. Ma mieć ona 50 metrów długości, będzie wyposażona w oświetlenie i przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zgodnie z planem kładka powinna być gotowa pod koniec 2023 roku.

SC