W Lubartowie rozpoczął się antyrządowy protest rolników – zobacz zdjęcia

Dzisiaj o godz. 11 rozpoczął się ogólnokrajowy protest na krajowej „Dziewiętnastce” między stacją paliw w Łucce (obok „helikoptera”) a rondem. Biorą w nim udział rolnicy zrzeszeni w Solidarności Rolników Indywidualnych. Protestują przeciwko polityce rolnej rządu PO-PSL.

Zebrała się blisko setka rolników. Część z nich zablokowała ciągnikami i samochodami krajową „Dziewiętnastkę”. Przejazd ruszył w kierunku Lubartowa, aby na rondzie zawrócić.

Protest ma potrwać do trzech godzin, jak zapowiadał Mieczysław Jóźwiak, przewodniczący Rady Powiatowej NSZZ RI „Solidarność” Powiatu Lubartowskiego.

Jeszcze dziś komitet organizacyjny protestu ma udać się po godzinie 14 do urzędu wojewódzkiego i na ręce Wojewody Lubelskiego wręczyć 15 postulatów. Rolnicy żądają m.in.: zawarcia porozumienia z rolnikami protestującymi w Szczecinie; wstrzymania wyprzedaży ziemi cudzoziemcom; opracowania regulacji zapobiegających wyprzedaży ziemi po roku 2016; kredytów preferencyjnych na zakup ziemi przez polskich rolników, którzy czynnie uprawiają ziemię; wyrównania dopłat bezpośrednich w Europie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJ