W Łucce powstaje plebania

 

Trwa budowa domu parafialnego przy Kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Łucce. Jest to  piętrowy budynek, wykonany już w stanie surowym, przykryty dachem. Obecnie proboszcz dojeżdża kilka kilometrów do swojej parafii z plebanii przy Kościele pw. MBNP w Lubartowie.
– Ważne jest, aby jak najszybciej powstały sale na spotkania dla dzieci i młodzieży, bo takiego miejsca brakuje – mówi proboszcz parafii, ks. Krzysztof Krzyszczak. Wierni chcą mieć swojego proboszcza na miejscu, dlatego pomagali przy budowie domu parafialnego, np. w przygotowaniu więźby dachowej. Przekazali też ofiary na ten cel. – Trudno  powiedzieć, kiedy budowa się zakończy, wszystko zależy od funduszy – dodaje ksiądz Krzyszczak. – Środki na budowę pochodzą z innych parafii.  Pomogła również diecezja lubelska.
Przypominamy, że Parafia Miłosierdzia Bożego w Łucce Kolonii powstała w 2010 roku. Przygotowania do jej budowy ruszyły w kwietniu 2009 roku. Miesiąc później plac pod budowę poświęcił ś.p. abp Józef Życiński. Kościół zbudowano na nisko położonym terenie, kilka metrów poniżej poziomu drogi dojazdowej, którą jest trasa Lubartów – Lublin. W przyszłości, gdy zrealizowany zostanie cały projekt, Msze św. będą się odbywały na wyższym poziomie. – Będziemy się starać budować dalej parafię, uzależnione to jest od możliwości finansowych – informuje ks. Krzysztof Krzyszczak.
Parafia w Łucce obejmuje Wólkę Rokicką, Kolonię Wólkę Rokicką, Baranówkę, część Łucki, Trzciniec, Wandzin oraz Majdan Kozłowiecki.
Tekst i foto Sylwia Nowokuńska