W Magicznych Ogrodach

1 czerwca z okazji Dnia Dziecka grupa 43 uczniów z klas 0 – VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Nowym Antoninie uczestniczyła w wycieczce do rodzinnego parku tematycznego- „Magicznych Ogrodów” w Janowcu k. Kazimierza Dolnego.

Po przekroczeniu bramy Magicznych Ogrodów uczestnicy ujrzeli niezwykły świat pełen drzew, szumiących wodospadów i strumieni oraz tysiące kwiatów i krzewów, wśród których schroniły się baśniowe istoty. Następnie dzieci zostały podzielone na dwie grupy wiekowe i udały się wraz z animatorami, którzy wcielili się w postacie zamieszkujące ten Ogród na edukacyjne zajęcia terenowe. Uczniowie brali udział w różnorodnych konkurencjach, podczas których musieli wykazać się aktywnością fizyczną oraz wiedzą.

Po zajęciach edukacyjnych uczniowie wraz z wychowawcami zwiedzali kilkuhektarowy teren „Magicznych Ogrodów.” Odkrywali place zabaw, miejsca wypoczynku i tajemnic, które wkomponowane w otoczenie przyrody sprzyjały pobudzaniu zmysłów i zdobywaniu nowych umiejętności. Dzieci bawiły się w Wodnym Świecie, w Smoczym Gnieździe, krainie zamieszkałej przez smoki. Przejazd kolejką po Kwiatowej Dolinie pozwolił poznać zamieszkałe tam Wróżki Smużki, olbrzymią gąsienicę, ziemne skrzaty Bulwiaki i psotliwe włochate Mordole. Największe emocje wzbudziło Marchewkowe Pole, na którym rosną marchewki większe od ludzi.

 

Materiał: Szkoła w Nowym Antoninie

IMG_0303IMG_0313IMG_0320IMG_0328received_1005417819533971