W najbliższą sobotę do Kozłówki bez ograniczeń

Wychodząc naprzeciw licznym prośbom turystów, którzy, mimo przedłużonych godzin pracy Muzeum, nie mogli w ostatni weekend zwiedzić pałacu Zamoyskich, w najbliższą sobotę (30 listopada) będzie można znów skorzystać z odwiedzin Kozłówki. Od 10.00 do 15.00 wstęp do pałacu jest wolny. Nie będzie limitowanych wejść, nie będzie także grup, prowadzonych przez przewodników. W pałacowych pomieszczeniach będą dyżurować pracownicy Muzeum. Turyści będą mogli samodzielnie zwiedzać ekspozycje i – co także ważne – spędzać w nich dowolną ilość czasu.  Najbliższa sobota będzie jednocześnie ostatnim dniem zwiedzania Muzeum Zamoyskich w Kozłówce w bieżącym sezonie.

Pierwszy tydzień wolnego wstępu do pałacu Zamoyskich cieszył się ogromnym powodzeniem. Z zaproszenia do Kozłówi skorzystało blisko 1.400 turystów. W większości byfoto kozłówkały to zorganizowane grupy dzieci i młodzieży oraz słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

O idei socrealizmu we Wrocławiu

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, w skład którego wchodzi Galeria Realizmu Socjalistycznego, wychodzi naprzeciw prośbom odbiorców z całej Polski. 10 grudnia o 11.00 w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej numer 22 we Wrocławiu (ul. Chociebuska 8/10) będzie można posłuchać prelekcji o socrealizmie połączonej z prezentacją multimedialną, przygotowanej przez kierownika Działu Zbiorów Sztuki Realizmu Socjalistycznego, Sławomira Grzechnika. O spotkanie zabiegała młodzież z wrocławskich szkół średnich. Wstęp na nie jest wolny.

Socrealistyczna wystawa na wydziale politologii UMCS w Lublinie

Plakaty propagandowe z początku lat 50. XX z Galerii Realizmu Socjalistycznego będą eksponowane na wydziale politologii UMCS w Lublinie. Ekspozycja będzie czynna od 12 grudnia. Będzie też debata, odnosząca się do życia mieszkańców Lublina oraz działalności Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w okresie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Wezmą w niej udział zarówno emerytowani, jak i obecni pracownicy naukowi uczelni. Spotkaniu ma towarzyszyć również konkurs dla młodzieży z zakresu wiedzy na temat PRL. Opr. Red.