W niedzielę biegacze opanują Lubartów

Już w najbliższą niedzielę 11 września odbędzie się IX Lubartowski Półmaraton „Bez granic”. Organizatorem jest Stowarzyszenie Alwernia Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny, a współorganizatorem Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Niech się serce obudzi” im. Jana Pawła II. Partnerem w organizacji jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lubartowie. Jak każda impreza organizowana przez Alwernię, również ta niedzielna ma wymiar charytatywny. W tym roku środki finansowe zbierane będą dla pięcioletniego Marcela.

Marcelek Majek jest bystrym i uśmiechniętym pięcioletnim chłopcem. Niestety od urodzenia zmaga się z niedosłuchem, a także koślawością stóp i kolan. Jest to uwarunkowana choroba genetyczna – dysplazja wielonasadowa. Marcel od urodzenia poddawany był intensywnej rehabilitacji. Jednak mimo ciężkiej pracy koślawość narastała. Konieczne były dwie operacje, w których rodzice pokładali ogromne nadzieje. Niestety nie przyniosły żadnego efektu poza bólem i cierpieniem.

Po wielu miesiącach poszukiwań szansy, na lepsze życie dla Marcela, pojawiła się nadzieja. Udało się skontaktować z Doktorem Paleyem, światowej sławy ortopedą. Doktor na wizycie zdecydował, że podejmie się operacji obu kolan i stawów skokowych Marcelka. Koszt zabiegu wynoszący ok. 146 tys. zł znacznie przekracza możliwości finansowe rodziny Marcela – ale… razem możemy pomóc Marcelowi.

W czasie imprezy odbędą się dwa równoległe biegi: Półmaraton – długość trasy: 21,0975 km i Szóstka bez granic – długość trasy: 6 km – propozycja dla tych, którzy nie czują się na siłach, aby pobiec dłuższą trasę. W półmaratonie mogą wziąć udział osoby, które ukończyły lub do końca br. ukończą 18 lat, w biegu na 6 km – osoby, które ukończyły 15. rok życia lub do końca br. ukończą 15 lat. Wszystkie osoby niepełnoletnie będą musiały przedstawić w biurze zawodów zezwolenie od rodziców lub opiekunów prawnych na uczestnictwo w biegu. Obydwa biegi wystartują wspólnie o godz. 15.00.

Biegi na dystansie 21 i 6 kilometrów to nie jedyne propozycje przygotowane dla szerokiego grona uczestników. Organizatorzy planują m.in. miasteczko integracyjne, biegi dla dzieci oraz bieg integracyjny.

ig