W niedzielę pobiegną dla Bianki w półmaratonie

IV Lubartowski Półmaraton „Bez granic” już w niedzielę 10 września o godz. 15.00. Głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Alwernia Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny. Współorganizatorami imprezy są: Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Niech się Serce Obudzi” im. Jana Pawła II w Lubartowie, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Lubartowie oraz Lubartowski Ośrodek Kultury. Bieg połączony jest z festynem integracyjnym z udziałem osób niepełnosprawnych.

Impreza ma wymiar charytatywny. Uczestnicy pobiegną dla małej lubartowianki Bianki Dzięcioł. – Pobiegnij w IV Lubartowskim Półmaratonie „Bez granic” i pomóż Biance. Tracheotomia, respirator, koncentrator tlenu, ssak, pulsoksymetr, to nieodłączna część Bianki. Dziewczynka, która niedawno skończyła rok cierpi na niezwykle rzadką, potencjalnie śmiertelną chorobę, zwaną potocznie Klątwą Ondyny. Gdy dziecko zasypia przestaje oddychać. W Polsce zdiagnozowano 20 takich przypadków. Bianka przez 20 godzin na dobę podłączona jest do aparatury podtrzymującej jej funkcje życiowe. Dziewczynka nie wie, że żeby żyć musi oddychać. Jedyną szansą na uwolnienie od tej całej aparatury jest kosztowna operacja w Szwecji. Chcemy wspólnie pomóc małej lubartowiance lepiej żyć. Pobiegnij dla Bianki i w ten sposób pomóż jej – mówi szef sztabu organizacyjnego imprezy Marcin Socha.

Trasa ma długość 21 kilometrów i 97,5 metra i przebiegała będzie po ulicach oraz drogach asfaltowych trzech gmin. Największa część, to ulice Lubartowa. Biegacze pobiegną także drogami na terenie gminy Lubartów (Łucka, Chlewiska) oraz Serniki. Informacje, regulamin, rejestracja, lista startowa i trasa zamieszczone są na stronach www.lubartowbiega.pl oraz www.alwernia.org.pl. Lubartowski półmaraton będzie trzecim biegiem (z czterech) w ramach Grand Prix Biegów Lubartowskich.

Półmaraton będzie połączony z festynem integracyjnym, który rozpocznie się o godz. 13.00. O 13.15 wystartuje Bieg Integracyjny, natomiast o 13.45 będzie Bieg Malucha (szczegóły na plakacie). Podsumowanie tych biegów o godz. 15.30. Rozstrzygnięcie Półmaratonu Lubartowskiego zaplanowano na godz. 18.00.

ig, SN