W niedzielę zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

W niedzielę 13 stycznia w Lubartowie 27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przypominamy, że tym razem celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

W naszym mieście wolontariusze od rana będą zbierać pieniadze do specjalnych puszek. Od 9.00 na placu przed ratuszem będzie loteria fantowa. Zaplanowano też bieg z czerwonym sercem na deptaku (godz. 10.00). W Lubartowskim Ośrodku Kultury będzie możliwość zagrać w planszówki od 12.00 do 16.00 i zbadać wzrok z Dr Marchewką. A o godz. 15.00 będzie turniej szachów błyskawicznych. W kinie Lewart nie zabraknie teatrów z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury. Zaprezentują się Teatr Charaktery i Teatr 5 Groszy. Ponadto wystąpi Słoma i Bębnoluby. Chętni będą mogli zrobić zdjęcie w fotobudce. Jak co roku odbędzie się licytacja, od 16.00 na placu przed ratuszem. Zakończenie to światełko do nieba o godz. 20.00 – grupa fireshow Antares.

W ramach finału WOŚP w piątek 11 stycznia w Pizzerii Leonardo Da Vinci – maraton gier towarzyskich. Natomiast w sobotę 12 stycznia o godz. 20.00 w Rider’s Pub Lublin wystąpią Panta Koina i Bimbeer.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Sylwia Cichoń