W poszukiwaniu straconego czasu… – wycieczka uczniów II LO do Krasnobrodu

W dniach 14-16 czerwca br. uczniowie klas Ia, Id oraz IIa II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce do Krasnobrodu, której głównym założeniem była integracja młodzieży po trudnym okresie zdalnego nauczania. Kilkudniowy wyjazd na Roztocze Środkowe był dla licealistów okazją do wspólnego spędzenia czasu i bliższego poznania się. Zwyczajne bycie razem okazało się największą atrakcją całej wyprawy.

Program wycieczki zakładał oczywiście zwiedzenie miejsc, które pozwoliły uczniom bliżej poznać ten malowniczy zakątek na mapie Lubelszczyzny. Młodzież zwiedziła Szumy nad Tanwią, Sanktuarium Maryjne, Kapliczkę na Wodzie, Muzeum Fauny i Flory Roztocza, Ptaszarnię oraz Muzeum Wsi Krasnobrodzkiej. W trakcie wędrówki przez rezerwat przyrody najwytrwalsi dotarli do kaplicy św. Rocha, inni wybrali się na spacer do wieży widokowej i kamieniołomu, a dla kolejnej grupy idealnym miejscem do wypoczynku okazała się piaszczysta plaża nad Zalewem.  Atrakcji nie zabrakło również wieczorem, kiedy to zostało zorganizowane tradycyjne ognisko, któremu towarzyszyły wspólny śpiew i taniec.

W drodze powrotnej do Lubartowa znalazł się jeszcze czas na odwiedzenie Zamościa i wspólny spacer po Starym Mieście z przerwą na tradycyjne lody, gdyż wszyscy odczuli już początek gorącego lata.

II LO