W Roto o bezpieczeństwie pracy

Firma Roto Okna Dachowe z Lubartowa była gospodarzem konferencji z okazji Światowego Dnia Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy. Spotkanie zorganizował 28 kwietnia lubelski Okręgowy Inspektorat Pracy w Centrum Szkoleniowym Roto Campus. Miejsce nie jest przypadkowe, bowiem w ubiegłym roku firma Roto została laureatem 23 edycji konkursu Pracodawca – Organizator Pracy Bezpiecznej.

Hasło przewodnie tegorocznych obchodów Światowego Dnia Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia w Pracy brzmi „Optymalizacja gromadzenia i używania danych dotyczących Bezpieczeństwa i Higieny Pracy”. Było ono także motywem przewodnim konferencji połączonej ze zwiedzaniem zakładu produkcyjnego. Program spotkania obejmował wystąpienia ekspertów. Na temat systemów zarządzania, które pomogły udoskonalić standardy bezpieczeństwa w fabryce okien mówił Tomasz Miroń, Dyrektor ds. Produkcji w Roto Okna Dachowe. „Zarządzanie bezpieczeństwem – błędy powodujące wypadki na przykładzie zaistniałych zdarzeń wypadkowych” to temat, który przedstawił nadinspektor pracy w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Lublinie Krzysztof Goldman.

Dodatkowo miała miejsce konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli firmy Roto – Tomasza Mironia i Moniki Hermanowicz – Górny. Wzięli w niej udział też przedstawiciele Okręgowego Inspektoratu Pracy w Lublinie – Włodzimierz Biaduń i Katarzyna Fałek – Kurzyna. Dotyczyła wypadków przy pracy, programów informacyjno – prewencyjnych w budownictwie, programów prewencyjnych dla małych zakładów pracy, programu edukacyjnego „Kultura Bezpieczeństwa” czy kampanii informacyjno – prewencyjnej „Szanuj życie! Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym”. Pracownicy Roto mówili o ciągłym doskonaleniu procesów w zakresie bezpieczeństwa pracy. Warto podkreślić, że firma Roto zdobyła pierwsze miejsce w konkursie Pracodawca – Organizator Pracy Bezpiecznej w kategorii przedsiębiorstw zatrudniających ponad 250 osób w województwie lubelskim. Na szczeblu krajowym firma Roto zdobyła wyróżnienie, znajdując się w pierwszej piątce dużych firm.

Sylwia Nowokuńska