W ubiegłym tygodniu doszło do 2 pożarów

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 11.01. do dnia 17.01. na terenie chronionym przez komendę miało miejsce 12 zdarzeń, w tym 7 pożarów i 5 miejscowych zagrożeń.

W dniu 11.01. o godz. 1814 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku stodoły w miejscowości Pałecznica, gm. Niedźwiada. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pali się stodoła. Pożar stwarzał zagrożenie dla stojących w sąsiedztwie obiektów między innymi stodoły, obory oraz budynku gospodarczego. Z płonącego obiektu ewakuowany został nadpalony rozrzutnik oraz siewnik zbożowy i dwa wozy. Spaleniu uległa częściowo stodoła, magazynowane siano, słoma, zboże oraz drewno opałowe. Działania gaśnicze 12 zastępów trwały blisko 3 godziny. Podjęte działania doprowadziły do lokalizacji, a następnie likwidacji zdarzenia. W zdarzeniu brały udział: 4 zastępy JRG Lubartów oraz 2 zastępy OSP Niedźwiada, OSP Pałecznica, OSP Górka Lubartowska, OSP Brzeziny, OSP Brzeźnica Leśna, OSP Brzeźnica Bychawska, OSP Jamy.

W dniu 13.01.o godz. 0150 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania w bloku wielorodzinnym w miejscowości Lubartów, przy ul. Słowackiego. Po dojechaniu do miejsca zdarzenia stwierdzono, że w budynku wielorodzinnym na parterze doszło do pożaru mieszkania. Na klatce schodowej panowało silne zadymienie. W chwili dojazdu zastępów straży pożarnej jedna z osób (użytkownik mieszkania objętego pożarem) opuścił pomieszczenie mieszkalne i znajdował się na zadymionej klatce schodowej. W tym samym mieszkaniu znajdowała się druga osoba, która została ewakuowana przez ratowników z JRG Lubartów. Na miejsce został zadysponowany Zespół Pogotowia Ratunkowego, Policja oraz 2 zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych. Po oddymieniu klatki schodowej przeprowadzono ewakuację 18 osób, które z uwagi na panujące warunki atmosferyczne skierowane zostały do sąsiedniej klatki schodowej. Po zakończeniu działań gaśniczych pomieszczenia w bloku mieszkalnym zostały przewietrzone i sprawdzone pod kątem obecności tlenku węgla. W zdarzeniu brały udział: 3 zastępy JRG Lubartów oraz zastępy OSP z Brzezin i Wólki Rokickiej.