W weekend do Lubartowa przyjadą duże rodziny

Do Lubartowa zjadą rodziny z blisko stu gmin z całej Polski

Przez trzy dni od 14 do 16 czerwca Lubartów będzie gościł ponad dwieście rodzin wielodzietnych w ramach VII Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin. Imprezę objął patronatem Prezydent RP Andrzej Duda wraz z Małżonką.

Hasło tegorocznego Zjazdu brzmi: „Dumni z Rodziny”. To trzydniowe wydarzenie wypełnione będzie atrakcjami dla całej rodziny. Wśród nich koncerty, warsztaty i spotkania.  To również doskonała promocja dla miasta i powiatu lubartowskiego. (szczegóły w programie)

– Lubartów to miasto przyjazne i otwarte, i taką markę chcemy budować wykorzystując fakt, że odwiedzą nas ludzie z całej Polski. Z niecierpliwością oczekujemy na to wydarzenie. Dla uczestników będziemy mieli szereg atrakcji i niespodzianek. Cieszymy się, że wspólnie z panią starostą powiatu lubartowskiego Ewą Zybałą możemy realizować ten projekt  – mówi Krzysztof Paśnik, burmistrz Lubartowa.

– Zainteresowanie Zjazdem w Lubartowie jest bardzo duże. Zapisało się ponad 200 rodzin. To oznacza, że do miasta chce przyjechać ponad tysiąc osób. W związku z tym musimy stworzyć listę rezerwową uczestników – mówi Bożena Pietras, negocjator Karty Dużej Rodziny w woj. Lubelskiem.  W tym roku do Lubartowa przyjadą goście aż z 98 gmin z całej Polski. W tym niemal z każdego dużego miasta.  Są rodziny z Gdyni, Poznania, Wrocławia czy Szczecina.

Oprócz atrakcyjnego programu gospodarze Zjazdu przygotują dla uczestników specjalne pakiety promocyjne z uwzględnieniem potrzeb dzieci i młodzieży. Obsługą techniczną zjazdu zajmie się grupa kilkuset wolontariuszy. To młodzież szkolna i harcerze.

Zjazd Dużych Rodzin to wielkie święto radości, koncertów i warsztatów, rozwijających zainteresowania uczestników w każdym wieku. Trzydniowe spotkanie jest okazją do atrakcyjnego spędzenia czasu, relaksu i zabawy dla całej rodziny.  To także doskonała sposobność spotkania znajomych i nawiązania nowych przyjaźni.

Twarzą zjazdu jest lubartowska rodzina – Joanna i Dawid Warchulińscy oraz ich dzieci Paweł, Paulina i Zuzia.

PROGRAM ZJAZDU DUŻYCH RODZIN 14-16.06

PIĄTEK, 14 CZERWCA

Rejestracja uczestników

13:00 – 17 – Urząd Miasta Lubartów, ul. Jana Pawła II 12

Spotkanie inaugurujące z kolacją

17:00 – 21:00 – Zjazd dla uczestników – Park Miejski za Pałacem Sanguszków, Słowackiego 8.

19:00 – Koncert Kapeli „Lubartowiacy”

18:00 Kolacja

– występ akordeonistów

20:30 – pokaz grupy Antares

SOBOTA, 15 CZERWCA

7:00 – 10:30 – Rejestracja uczestników Zjazdu – Urząd Miasta Lubartów

09:30 – 11:30 – Warsztaty i zajęcia sportowo-rekreacyjne dla dzieci i młodzieży – SP1, LOK, Przedszkole nr 2, PMDK, Rynek I, ul. Parkowa boisko MOSiR (ewentualnie SP3 w razie niepogody)

9:30 – 11.30 – Uroczyste rozpoczęcie Zjazdu z udziałem gości specjalnych,

w tym Panel Dyskusyjny „Jakiej polityki mieszkaniowej potrzebują duże rodziny?” – Sala Kinowa Lubartowskiego Ośrodka Kultury. Udział biorą dorośli oraz młodzież.

13:00 – 15:00 – Obiad dla uczestników Zjazdu

15:00 – 21:30 – Rodzinna Biesiada Czerwcowa u Sanguszków — festyn na placu przed Pałacem Sanguszków. Atrakcje dla rodzin, mini wesołe miasteczko, dmuchańce, wystawa rękodzieła, pokazy grup rekonstrukcyjnych, kolacja dla uczestników Zjazdu, koncert gwiazd: Joszko Broda z zespołem, Grupa „Accantus”, Natalia Kukulska

17:00 – 19:00 – Kolacja dla uczestników Zjazdu

NIEDZIELA, 16 CZERWCA

7:00 – 8:30 – Śniadanie w miejscach zakwaterowania

10:30 – 11:30 – Uroczysta Msza święta w Bazylice pw. Św. Anny w Lubartowie

11:30 – 12:00 – Przemarsz na Dziedziniec Pałacu Sanguszków
i
wspólne zdjęcie w Parku Miejskim za Pałacem Sanguszków

13.00 – 15.00 – Obiad dla uczestników Zjazdu