Wakacyjny wypoczynek na sportowo

Wakacje to dla dzieci i młodzieży czas wypoczynku. Dla niektórych jest to wypoczynek czynny, spędzany na obozach sportowych. W grupie tej ostatnio znajdowali się młodzi sportowy z Miejskiego Klubu Sportowego „Lewart” AGS Lubartów i Młodzieżowego Klubu Lekkoatletycznego „Nefryt” Lubartów. Przedstawiciele taekwon-do wypoczywali na sportowo w Białej Podlaskiej, zaś lekkoatleci w Białce.

W dniach 7-16 lipca w Białej Podlaskiej odbyła się 22 edycja Centralnego Letniego Zgrupowania taekwon-do. Od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród zawodników, chcących poprawić swoje sportowe umiejętności i spędzić czas w gronie przyjaciół i pasjonatów tej sztuki walki. W tegorocznej edycji udział wzięło 150 osób wywodzących się z 10 państw – Anglia, Białoruś, Belgia, Cypr, Gruzja, Irlandia, Łotwa, Rosja, Rumunia oraz Polska. Nasz kraj reprezentowało 16 klubów, w tym lubartowski Lewart. Zajęcia związane z taekwon-do prowadzili Tadeusz Łoboda, Jerzy Jedut, Jarosław Suska i Robert Jasiński.

– Podczas zgrupowania w Białej Podlaskiej mieliśmy aż 30 przedstawicieli z naszego klubu. Zawodnicy uczestniczyli w zajęciach w grupach zgodnie z posiadanymi stopniami. Oczywiście specjalistyczne treningi ukierunkowane były na taekwon-do. Jednak nasze zgrupowania, to nie tylko taekwon-do. Dla chętnych były zajęcia na basenie, związane z samoobroną, a nawet joga. Dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży cieszyła się dyskoteka. Była również możliwość wyjazdu na wycieczkę do Warszawy. W stolicy można było zwiedzić Centrum Nauki Kopernik, czy obserwować zmianę warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza – mówi trener Lewartu Lubartów Jarosław Suska.

– Czternaścioro zawodników Nefryt (uczestników zajęć Klub 2017) w dniach 7-17 lipca przebywało na obozie sportowym w Białce. Program szkoleniowy został w całości zrealizowany. Mieliśmy do dyspozycji m.in. płotki, piłki lekarskie. Zawodnicy przyswoili podstawowe ćwiczenia z zastosowaniem płotków. Oczywiście młodzież też plażowała, pływała, był czas na wypoczynek. Grupa była grzeczna i zdyscyplinowana. Składam podziękowanie za pomoc rzeczową (transport sprzętu sportowego) i finansową dla Panów Prezesów Tomasza Marzędy i Piotra Grzegorczyka – powiedział prezes Nefrytu Lubartów Wiesław Nowak.

ig