Walczyli o Puchar Burmistrza Miasta Lubartów

W Lubartowskim Ośrodku Kultury 20 maja rozegrano XVI Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta Lubartów. Na starcie zawodów stanęło 33 zawodników z Krakowa, Radomia, Starachowic, Siedlec, Łukowa, Lublina, Międzyrzeca Podlaskiego, Ożarowa oraz liczna grupa szachistów z Lubartowa. W uroczystym otwarciu wziął udział Burmistrz Miasta Lubartów Janusz Bodziacki, który życzył szachistom udanych partii. Turniej podlegał ocenie międzynarodowej FIDE

Turniej zgłoszono do oceny międzynarodowej FIDE. Po ponad 7 godzinach walki zwyciężył Waldemar Mróz z KLIM UKSz Gambit Starachowice nie przegrywając żadnej partii, uzyskał 6,5 pkt, drugi był Andrzej Rogoza z LUKS Lubartów – uległ jedynie zwycięzcy – 5 pkt., trzeci był Paweł Krasuski z KSZ Stoczek Siedlce – zdobył 5 pkt – przegrał 2 partie. Wyniki w kategoriach młodzieżowych poniżej:

Do lat 18: 1. Adrian Matyjaszczyk – 4,5 pkt., 2. Krzysztof Marzęda – 3 pkt., 3. Alan Sykut – 3 pkt. Wszyscy LUKS Lubartów.

Do lat 14: 1. Wiktor Kukawski – 4,5 pkt – MUKS Międzyrzec Podlaski, 2. Agata Michaluk – 4 pkt 3. Eryk Bronisz – 4 pkt – oboje LUKS Lubartów.

Do lat 10: 1. Iwaszko Łucja – 3 pkt – LKSz Lublin; 2. Wiktor Opolski – 3 pkt – LUKS Lubartów. 3. Urszula Szymańska – 1,5 pkt – LUKS Tempo Ożarów

Do lat 8: 1. Szymon Suska – 4 pkt – Ssz Szachpol Łuków, 2. Patryk Matyjaszczyk – 3 pkt, 3. Kacper Czuchryta – 3 pkt – oboje LUKS Lubartów.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody w postaci literatury fachowej. Wręczał je Prezes LUKS Lubartów – Łukasz Domański.

Dodatkowo nagrodzono najlepszych szachistów z LUKS Lubartów, bądź mieszkańców Lubartowa. Medale złote, srebrne i brązowe otrzymali: seniorzy: 1. Andrzej Rogoza, 2. Ryszard Ziemichód, 3. Kacper Mendrek; do lat 18: 1. Adrian Matyjaszczyk, 2. Krzysztof Marzęda, 3. Alan Sykut; do lat 14: 1. Agata Michaluk, 2. Eryk Bronisz, 3. Jakub Budzyński; do lat 10: 1. Wiktor Opolski; do lat 8: 1. Adrian Matyjaszczyk, 2. Kacper Czuchryta, 3. Michał Drozd.

Tempo 30 minut na zawodnika i 7 rund pozwalało wypełnić normy na kategorie szachowe.
 kategorie IV uzyskali: Karol Szymański, Krzysztof Marzęda, Kacper Mendrek, Kacper Czuchryta, Patryk Matyjaszczyk oraz Martyna Meksuła,
kategorie V uzyskali: Alan Sykut, Jakub Budzyński.