Warszawska przygoda uczniów II LO

W czwartek 3 listopada uczniowie klas Ic oraz Ih II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie udali się na całodniową wycieczkę do Warszawy. Swoją przygodę zaczęliśmy wcześnie rano od wyruszenia do stolicy pod opieką wychowawców: pani Katarzyny Radomskiej i pana Marcina Świderka oraz pani Małgorzaty Czarnieckiej i pani Urszuli Żurawskiej. Po dotarciu na miejsce pierwszym punktem programu było zwiedzanie Warszawskich Łazienek a następnie Starówki oraz zabytków Stolicy. Uczestniczyliśmy w interesującej lekcji historii, której udzieliła nam pilot i przewodnik pani Katarzyna. Udało nam się również odwiedzić „MAGIC MIND MUSEUM” i wziąć udział w pokazie iluzji oraz wystawę luksusowych, sportowych samochodów.

Najważniejszym punktem wyjazdu był  spektakl teatralny „AIDA” w teatrze ROMA. To niesamowite widowisko muzyczno-teatralne dostarczyło nam dużo pozytywnych emocji i wrażeń, co na długo pozostanie w naszej pamięci. Warto wspomnieć, że przez cały dzień towarzyszyła nam piękna pogoda oraz suuuuper atmosfera.

Po przedstawieniu udaliśmy się do autokaru i bezpiecznie wróciliśmy do domów. Nasze klasy świetnie się razem integrowały i bawiły, co z pewnością świadczy o tym, że możemy wycieczkę zaliczyć do bardzo udanych. Wszystkim serdecznie dziękujemy, pozdrawiamy i czekamy na kolejne wyjazdy.

II LO