Warsztaty sportowe z udziałem reprezentacji Polski w SP 3

W Szkole Podstawowej nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie 17 listopada odbyły się warsztaty sportowo-edukacyjne zorganizowane przez fundację Pho3nix. Wydarzenie zostało poprowadzone przez Tamarę Siemieniuk – kapitana Drużyny Reprezentacji Polski w korfballu, trenerkę oraz mistrzynię świata w tej dyscyplinie.

Szkoła Podstawowa nr 3 znalazła się wśród 100 innych szkół podstawowych z całej Polski, która wygrała wyjątkowe warsztaty sportowo-edukacyjne w konkursie Pho3nix Active School, który odbywa się pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Celem warsztatów było zapoznanie uczniów z mnogością dyscyplin sportowych i pomoc w odkryciu, która może odpowiadać ich predyspozycjom. Wydarzenie zostało poprowadzone przez Tamarę Siemieniuk – kapitana drużyny Reprezentacji Polski w korfballu, trenerkę oraz mistrzynię świata w tej dyscyplinie. Towarzyszyli jej Maks Płuciennik sportowiec, instruktor oraz mistrz jazdy na BMX oraz Marcin Wasiak trener personalny oraz trener gimnastyki.

Wzięło w nich udział blisko 200 uczniów z klas 1-8. Każdy miał okazję zapoznać się bliżej z dyscyplinami jakie uprawiają ambasadorzy. Co więcej, uczestnicy po intensywnej tanecznej rozgrzewce przystąpili do sprawdzenia swoich predyspozycji sportowych. A jak je mogli sprawdzić? Oczywiście podchodząc do testów sprawnościowych. Był skok dosiężny, skok z miejsca w dal, zwis na drążku, próba siły – ściskanie dynamometru oraz próba zwinności, która była badana podczas naciskania jak największej liczby palących się światełek w określonym czasie.

– Chciałabym bardzo serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym osobom, bez Was nie mielibyśmy szansy zdobyć tak fantastycznej nagrody. Szczególne słowa uznania należą się naszym uczniom, którzy tak fantastycznie realizowali zadania sportowe podczas konkursu na najbardziej aktywną szkołę. To dzięki Wam zostaliśmy laureatami! Wyrazy szacunku należą się również Dyrekcji szkoły, która każdego roku stwarza warunki do tego, aby nasze dzieciaki mogły brać udział w tak fajnych wydarzeniach. Na koniec dziękuję organizatorom za fantastyczną sportową atmosferę podczas warsztatów oraz uczniom za aktywność i zaangażowanie – mówi Katarzyna Stasiak – koordynator warsztatów oraz nauczycielka wychowania fizycznego w SP3.