Warsztaty teatralne „Domowe teatry Zamoyskich”

W Muzeum Zamoyskich w Kozłówce rozpoczyna się cykl warsztatów teatralnych pod nazwą „Domowe teatry Zamoyskich”, które są dedykowane mieszkańcom naszego regionu.

Mimo, że udostępniane od ponad 75 lat pomieszczenia są przestrzenią muzealną, nie można zapominać, że dla dawnych mieszkańców pałacu były miejscem codziennego życia, podtrzymywania tradycji i wielopokoleniowej integracji, ale też rozrywki i rozwoju wielu talentów.

W ramach cyklu „Domowe teatry Zamoyskich” Muzeum proponuje 2-dniowe międzypokoleniowe warsztaty kulinarno-teatralne „W dawnej kuchni dworskiej”, oraz 5-dniowe warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży: „Czy tu straszy?” i „Panienka i panicz – nastolatki z pałacu”.

Pierwsze warsztaty „W dawnej kuchni dworskiej” odbędą się w dniach 19 – 20 czerwca 2021.

Uczestnicy wspólnie przygotują smaczne jedzenie i porozmawiają o zapomnianych potrawach i o celebrowaniu tradycji, nauczą się robić zacierkę oraz poznają sposoby zawijania pierogów. Wśród ugotowanych potraw będzie też „paysanka” -zupa, która znalazła się w weselnym menu Michała i Marii Zamoyskich.

Zapisy pod adresem [email protected]. Liczba miejsc ograniczona.

O szczegółach pozostałych warsztatów będziemy informować Państwa na bieżąco.

Partnerami projektu są Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie, Centrum Kultury w Kamionce oraz Lubartowski Ośrodek kultury.

Projekt został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z programu „Edukacja kulturalna”.