Warsztaty teatralne, ruchowe i medialne w LOK. Wkrótce ruszą zapisy

Warsztaty teatralne, ruchowe, muzyczne i medialne prowadzone przez znanych twórców i artystów ruszą 22 lipca w Lubartowskim Ośrodku Kultury. Placówka otrzyma na ten cel dofinansowanie ze środków ministerialnych w tegorocznej edycji programu Lato w teatrze.

„#3xL – WARSZTATY TEATRALNE LUBARTOWA” to projekt w ramach Lata w Teatrze, programu realizowanego przez Instytut Teatralny im Z. Raszewskiego.
Będzie to cykl dwutygodniowych warsztatów teatralnych, ruchowych, muzycznych i medialnych skierowanych do młodzieży z Lubartowa i okolic w wieku 11-18 lat.

Koordynatorem projektu jest Edmund Kuryluk, instruktor zajęć teatralnych w LOK.

Zaczynamy 22 lipca, a kończymy Pokazem Finałowym 4 sierpnia. Projekt ma charakter półkolonii – działamy codziennie od 10.00 do 18.00 – oczywiście z przerwą obiadową. Do realizacji warsztatów zaproszono aktorów, animatorów profesjonalnych muzyków i artystów wizualnych z Warszawy, Wrocławia, Krakowa i Lublina. Są to osoby o ogromnym doświadczeniu zarówno w tworzeniu jak i edukacji, o których dowiecie się z naszego FB.„#3xL” to próba połączenia w działaniu teatralnym przeszłości, teraźniejszości i przyszłości Lubartowa – poznania historii miasta i wykreowanie jej przyszłości. „#3xL” to czas poznania trzech metod tworzenia wypowiedzi teatralnej – działania z zakresu pedagogiki teatru (zabawy teatralne i teatrem, tworzenie własnych historii, warsztat aktorski), teatru ruchu i konceptualnego (działania z zakresu ruchu scenicznego, akrobatyki, teatru tańca) oraz improwizacji muzycznej (zajęcia zarówno instrumentalne jak i wokalne), a także tworzenia sztuki audiowizualnej (metody rejestracji dźwięku i obrazu, obróbki materiału). „#3xL” to czas oddania młodzieży możliwości poznania historii miasta i opowiedzenia nam o niej ich językiem. „#3xL” to czas integracji młodzieży, kreatywności i zabawy.
Bazować będziemy na typie teatru tworzonego „z nas”, pozornie z niczego, z własnych doświadczeń, tematów, przeżyć, zebranych materiałów, spotkań z ludźmi – mieszkańcami Lubartowa. Obowiązują zapisy oraz obecność przez cały czas projektu. Wkrótce ruszy formularz zgłoszeniowy na funpagu i stronie WWW Lubartowskiego Ośrodka Kultury. Zgłoszenia przyjmujemy do 30 czerwca. Liczba miejsc jest ograniczona.

„Lato w teatrze” jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.”