WAT nagradza Przemka Podleśnego

Uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie, Przemysław Podleśny, został laureatem IX Konkursu Matematycznego im. gen. Sylwestra Kaliskiego, organizowanego przez Instytut Matematyki i Kryptologii Wydziału Cybernetyki WAT i Dział Spraw Studenckich WAT.

Finał Konkursu Matematycznego odbywał się 16 marca w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Brało w nim udział 99 uczniów z 61 szkół z całej Polski. II LO im. Piotra Firleja w Lubartowie reprezentowało dwóch uczniów: Jan Adamek z klasy IIa i Przemysław Podleśny z klasy IIIa.

Przemek został laureatem tegorocznego konkursu, zapewniając sobie miejsce na wybranym przez siebie kierunku cywilnym WAT, otrzymał także promesę bezpłatnego zakwaterowania w domu studenckim na pierwszym roku akademickim, stypendium naukowe w pierwszym semestrze studiów oraz nagrody rzeczowe.

Dla drugoklasisty Janka dużym sukcesem było zakwalifikowanie się do finału i rywalizacja z najlepszymi, w większości starszymi kolegami. Zajął on 22 miejsce na 99 uczestników.

Konkurs objęty honorowym patronatem Rektora WAT adresowany jest do uczniów całej Polski ze szkół ponadgimnazjalnych im. gen. Sylwestra Kaliskiego oraz szkół objętych patronatem WAT. II Liceum Ogólnokształcące w Lubartowie jako szkoła patronacka WAT przystąpiło do rywalizacji po raz pierwszy, od razu odnosząc tak duży sukces.

O kolejnych niezwykłych osiągnięciach Przemka Podleśnego z pewnością wkrótce usłyszymy. Uczeń w tym roku zakwalifikował się już do finałów pięciu olimpiad przedmiotowych: Olimpiady Informatycznej, Chemicznej, Matematycznej, Fizycznej i Języka Łacińskiego.

Gratulujemy !!!

II LO / AO