Webinarium na temat cyberbezpieczeństwa w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie

Uczniowie klas drugich Technikum Zawodowego RCEZ w Lubartowie 5 października mieli okazję uczestniczyć w webinarium realizowanym przez Departament Komunikacji Społecznej Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego w ramach projektu CEDUR. Spotkanie zatytułowane Cyberbezpieczeństwo z perspektywy klienta usług finansowych – aspekty praktyczne odbywało się w ramach lekcji z przedmiotu podstawy przedsiębiorczości.

Warto nadmienić, że wykład poruszał bliską współczesnemu konsumentowi tematykę. Mówiono o metodach kradzieży na portalach ogłoszeniowych, o oszustwach z wykorzystaniem mediów społecznościowych, a także o sposobach zabezpieczenia się przed niepożądanymi działaniami przestępców internetowych. Jak się dało zaobserwować, uwagę zebranych najbardziej przykuły przykłady podawane przez prelegenta. Najpierw wspominano o fałszywych reklamach i wykorzystywaniu wizerunku znanych marek. W dalszej kolejności podano dane statystyczne związane z tematyką cyberprzestępczości. Na zakończenie przedstawiciel KNF wskazał rozwiązania, które powinny uchronić użytkowników Internetu przed kradzieżą.

Trzeba zauważyć, że prezentowane podczas webinarium zagadnienia z pewnością poszerzyły świadomość drugoklasistów jako konsumentów. Pozostaje mieć nadzieję, że zdobyta wiedza znajdzie zastosowanie w praktyce.

RCEZ