Weekend na drogach powiatu

Nadmierna prędkość oraz niezachowanie należytej ostrożności podczas jazdy to tylko niektóre przyczyny weekendowych zdarzeń drogowych w powiecie lubartowskim. Łącznie przez weekend miało miejsce 10 zdarzeń drogowych. Mundurowi apelują o ostrożność!

Panująca dobra aura pogodowa i zmniejszona ostrożność na drodze były przyczyną sobotnich zdarzeń drogowych w powiecie lubartowskim. Pierwsze zdarzenie miało miejsce na trasie Lubartów – Firlej w Przypisówce.  24-letni obywatel Ukrainy kierując samochodem marki Mitsubishi, na łuku drogi  nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad autem i dachował. Z 24-latkiem podróżowało jeszcze dwóch mężczyzn. Nikomu nic się nie stało. Kierowca był trzeźwy. Mężczyzna został ukarany mandantem karnym za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Kolejne zdarzenie miało miejsce tego samego dnia w Firleju na skrzyżowaniu ulicy Łukowieckiej i Klonowej w Firleju. 29-letnia kierująca samochodem marki Kia nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 58-letniej kierującej peugeota. Doszło do zderzenia obu samochodów. Obie kierujące były trzeźwe. Pasażerka samochodu marki Peugeot została przetransportowana do szpitala we Lubartowie w celu ustalenia obrażeń. Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia drogowego oraz na miejscu wykonali niezbędne czynności.

Przez cały weekend w powiecie lubartowskim miało miejsce 10 zdarzeń drogowych.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i rozsądku na drodze, a także o przestrzeganie znaków drogowych. Dobra pogoda nie zwalnia nas z zachowania należytej ostrożności.

KPP Lubartów