Weronika Dajek wygrywa U10 NA II FlyingAtom Chess Open

W Lublinie 14-15 października, w hotelu Victoria, zorganizowano turniej szachowy II FlyingAtom Chess Open.  W turnieju zorganizowanym przez Mistrza Międzynarodowego Dawida Czerwa wzięło udział 250 zawodników z całej Polski. LUKS Lubartów był reprezentowany przez Weronikę Dajek oraz Krystiana Dębczaka.

Frekwencja na turnieju dopisała. Był on podzielony był na grupę A dla zawodników PZSzach od rankingu 1800 i grupę B dla zawodników do rankingu PZSzach 1800.

W turnieju A – Weronika Dajek w klasyfikacji generalnej zajęła wysokie 22 miejsce, zdobywając 4.5 / 7 punktów, w klasyfikacji open kobiet zajęła drugie miejsce, zaś w klasyfikacji zawodników do lat 10 zwyciężyła. Młoda szachistka odebrała od Dawida Czerwa okazały puchar. Krystian Dębczak był tylko kilka oczek niżej i również z 4.5/7 uplasował się na 26 miejscu.

O przebieg turnieju zadbali sędziowie w składzie: Piotr Opolski, Paweł Krasucki oraz sędzia główny Aleksander Kędzierski.

W trakcie dwóch dni turnieju odbywały się imprezy towarzyszące takie jak turniej blitza 3+2 Chess.com zgłoszony do FIDE, turniej Puzzle Rush, konkurs rozwiązywania zagadek szachowych oraz quiz prowadzony przez samego mistrza Dawida Czerwa. Można również było sobie zrobić selfi ze znanymi z polskiej sceny szachowej zawodnikami  takimi jak Tomek Jaskółka czy Miłosz Szpar.