Weronika Dajek z drugim miejscem do lat 9 na Mistrzostwach Polski

W Jastrzębiej Górze na Mistrzostwach Polski Młodziczek do lat 10 spotkało się 60 najsilniejszych zawodniczek reprezentujących poszczególne województwa. Jedną reprezentantką z naszego regionu była 9 – letnia zawodniczka LUKS Lubartów – Weronika Dajek. Codziennie rozgrywała jedną partię tempem 90 minut + 30 sekund bonusu za ruch. Niektóre rozgrywki trwały nawet ponad cztery godziny. Po zaciętych 9 pojedynkach w większości ze starszymi doświadczonymi zawodniczkami, Weronika zajęła ostatecznie szóste miejsce. Nagrodę i dyplom otrzymała z rąk Radosława Jedynaka, prezesa Polskiego Związku Szachowego.

Weronika grała ze starszymi zawodniczkami, jej drugie miejsce w podkategorii do lat 9 to utwierdzenie, że jest prawdziwą perełką, która trzeci rok z rzędu w swoim roczniku gra na najwyższym poziomie – mówi prezes LUKS Lubartów Łukasz Domański. – Dzięki dobrej grze uzyskała w zawodach międzynarodowy ranking FIDE w szachach klasycznych (1112 pkt. ELO).

Wyjazd Weroniki i jej taty – trenera Pawła Dajka na Mistrzostwa Polski został współfinasowany ze środków Gminy Miasta Lubartów. Zarząd LUKS Lubartów dziękuje za okazane wsparcie

>>>Partie mistrzostw>>>

https://chess24.com/…/polish-youth-championship-2022-g10

>>>wyniki końcowe >>

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2022/ti_42/