Pieniądze nie tylko dla rybaków

Lokalna Grupa Rybacka już 17 lutego rozpocznie kolejny nabór wniosków o dofinansowanie. To ostatnia szansa na taki zastrzyk finansowy dla ludzi przedsiębiorczych, mających pomysł na rozwój swojej działalności, nie koniecznie związanej z rybactwem.

Na teren 16 gmin, gdzie działa stowarzyszenie, trafiło do tej pory ponad 12 mln zł. Zdaniem Pawła Waśniowskiego, dyrektora biura LGR, to była ogromna szansa na rozwój terenów zależnych od rybactwa w województwie lubelskim. Lokalna Grupa Rybacka „W dolinie Tyśmienicy i Wieprza” nadal czeka na ocenę i podpisanie umów na kolejne wnioski.

Teraz jest jeszcze prawie 5,5 mln zł do rozdysponowania. W naborze, który startuje 17 lutego ponad 1,5 mln zł trafi do przedsiębiorców niezwiązanych z rybactwem. Jak informuje Mariusz Puła spec. ds. promocji stowarzyszenia, reszta pieniędzy, zgodnie z umową, zarezerwowana jest dla sektora publicznego i osób prowadzących działalność rybacką. Wnioski można składać od 17 lutego do 21 marca.

LGR zaprasza na cykl spotkań w Rykach, Parczewie i Lubartowie (Urząd Miasta Ryki, ul Karola Wojtyły 29, godz. 13:00, 04.02; Urząd Miejski w Parczewie, ul. Warszawska 24, godz. 13:00, 10.02; Biuro LGR w Lubartowie, ul. Słowackiego 11, godz. 13:00, 11.02). Pracownicy biura dokładnie wyjaśnią, jakie formalności trzeba spełnić oraz jakie dokumenty przygotować, aby skutecznie pozyskać dofinansowanie.

lgr
Nowa hala rybacka w Gospodarstwie Polesie. Fot. Mariusz Puła/LGR