Weź udział w Powszechnym Spisie Rolnym – do końca listopada

Do 30 listopada trwa Powszechny Spis Rolny. Z powodu epidemii rachmistrzowie nie realizują wywiadów bezpośrednich w terenie. Spis jest realizowany metodami zdalnymi (internet i telefon).

Spis rolny realizowany jest wyłącznie metodami: samospisu internetowego, poprzez formularz spisowy dostępny na stronie https://spisrolny.gov.pl (przejdź do wypełnienia samospisu); Samospis internetowy jest metodą obowiązkową. Rolnicy, którzy nie poosiadają dostępu do Internetu lub mają trudności z wypełnieniem formularza mogą skorzystać również z metody: samospisu przez telefon, dzwoniąc na infolinię spisową (tel. 22 279 99 99). Można też bezpośrednio w najbliższym urzędzie gminy lub urzędzie statystycznym.

Każdy urząd gminy i urząd statystyczny w województwie jest zobowiązany do udostępnienia miejsca do samospisu dla rolników. Niektóre urzędy w związku ze stanem epidemicznym w kraju mogą mieć zmienione godziny pracy lub ograniczone kontakty bezpośrednie z interesantami.

Przed wizytą warto kontaktować się z najbliższym urzędem gminy/urzędem statystycznym w celu umówienia wizyty. 

W ramach metod uzupełniających spisu z rolnikami będą kontaktować się rachmistrzowie spisowi. Jeżeli z użytkownikiem gospodarstwa skontaktuje się rachmistrz spisowy, rolnik ma obowiązek udzielić rachmistrzowi odpowiedzi na pytania z formularza spisowego.

 Czego dotyczy, kto powinien wziąć udział w badaniu i jak to zrobić?

Na wszystkie pytania znajdziecie odpowiedź pod adresem: https://spisrolny.gov.pl/.