Wieczór autorski z ks. Arkiem Paśnikiem

Przez lata związany z Lubartowem ks. Arkadiusz Paśnik kolejny raz powraca w zaprzyjaźnione strony. Wieloletnia posługa kapłańska w Parafii p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie w Domu Pomocy Społecznej Zgromadzenia Sióstr Felicjanek pozostawiła w nim sentyment do naszych okolic i choć obecnie jest proboszczem w Parafii p.w. św. Michała Archanioła w Lublinie, zawsze chętnie powraca do Lubartowa.

Niezwykłą historię swojego życia opisał już w książkach „Obietnica” i „Znamię”. W niedzielę mieszkańcy miasta będą mieli okazję zapoznać się z jego najnowszą publikacją pt. „Dar”. Kapłan opisuje w niej moment życia w którym zrozumiał, że otrzymał dar. Opowiada jak w jego wypadku wyglądała droga do niego i jak stara się dzielić nim z innymi. Jak sam mówi Okazało się, że w moim życiu uzdrowienie nie jest najważniejsze. Najważniejszy jest dar, który wszystko zmienia. Miłość. Ona dodała mi sił, by dźwigać siebie i innych. By w ogóle żyć. Miłość nie usunęła moich ran, ale przyniosła odwagę. Siłę do codziennego pokonywania siebie” . To historia człowieka w ktorej każdy może ujrzeć swoje odbicie – książka dla każdego i o każdym z nas.

Spotkanie autorskie z ks. Arkadiuszem Paśnikiem odbędzie się w niedzielę, 5 lutego o godz. 19.00 w piwnicy Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów w Lubartowie. Będzie to okazja zarówno do rozmowy z autorem, jak i zakupienia publikacji z własnoręczną dedykacją kapłana.

Serdecznie zapraszamy

Stowarzyszenie ALWERNIA oraz Bracia Kapucyni

dar