Wieczorne rozmowy o miłości w II LO

Miłości trzeba się uczyć, żeby nie było za późno. Taka myśl przyświecała młodym artystom z II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie podczas wieczornego spotkania w Kawiarni Poetów.

28 listopada, w przededniu szczególnego wieczoru – andrzejkowych wróżb i przewidywania przyszłości – w II LO został zorganizowany wieczorek poetycki „Kłopoty z miłością”. Uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności aktorskie, recytatorskie, wokalne i muzyczne przed dyrekcją, nauczycielami, koleżankami i kolegami, ale także gośćmi szczególnymi – swoimi rodzinami i innymi przyjaciółmi II LO, wśród których znaleźli się m.in.: Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Ewa Sędzimierz, Dyrektor LOK Małgorzata Gryglicka-Szczepaniak czy słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Na scenie Kawiarni Poetów rozbrzmiewały spostrzeżenia na temat trudnej sztuki dzielenia się miłością autorstwa takich twórców jak: Agnieszka Osiecka, Edward Stachura, Julian Tuwim, ks. Jan Twardowski, Konstanty Ildefons Gałczyński, Wisława Szymborska, Małgorzata Hillar i wielu innych. Młodzi artyści, pracujący pod opieką Agnieszki Opolskiej i Pawła Pasikowskiego, uświadomili zebranym, że w świecie zazdrości i nienawiści najrozsądniej jest uciec w miłość. Niestety, bronimy się przed tym uczuciem, boimy się go, nie chcemy o nim mówić. Wśród uczniów II LO, którzy potrafili prowadzić artystyczne rozmowy o miłości znaleźli się: Natalia Robak, Karol Czechowski, Natalia Grudzień, Mateusz Ziemichód, Izabela Szczygieł, Sylwia Piątek, Katarzyna Ozon, Bartosz Michalak, Agata Braszko, Adriana Franczak, Julia Szymanek, Jan Zegar, Wiktor Wilkowicz, Jakub Grzegorczyk, Natalia Skubisz, Wiktoria Piskorska, Magda Dąbrowska, a także muzycy – Patrycja Kożuch, Sara Kusio, Piotr Nieliwodzki i Michał Pojęta.

Młodzież z II LO nie ukrywała, że prawdziwa miłość wymaga wielkiego trudu, cierpliwości, walki z egoizmem. Jednak życie każdego człowieka nabiera sensu, gdy kocha. Na naukę nigdy nie jest za późno, może warto uczyć się kochać…

AO

Foto:PeO