Wielki sukces  pływaczek z II LO

15 grudnia na pewno zapisze się na kartach historii II LO. Tego właśnie dnia w olimpijskim obiekcie wodnym Aqua-Lublin odbył się ostatni etap zawodów pływackich, czyli  mistrzostwa województwa w pływaniu. Naszą szkołę godnie reprezentowały trzy zawodniczki: Kaja Kostyła (styl grzbietowy) i Kaja Czakon (styl dowolny) z klasy 1d oraz Milena Waśkowicz (styl klasyczny) z klasy 1b.

Nie można zapomnieć również o naszym pływaku stylem motylkowym Igorze Kostyle, który będąc uczniem naszej szkoły, już po raz drugi zakwalifikował się do mistrzostw. Niestety w tym roku choroba nie pozwoliła mu na udział w zawodach. Należy jednak podkreślić, że już sam awans do finałów mistrzostw województwa to ogromny sukces.

Podsumowując: wszystkie trzy zawodniczki II LO, rywalizując z czołówką województwa lubelskiego, poprawiły swoje wyniki z mistrzostw rejonu w Puławach. Najlepszy wynik uzyskała Kaja Kostyła, zajmując trzecie miejsce na podium w stylu grzbietowym.

Serdecznie gratulujemy naszym pływaczkom, które regularnie co czwartek trenowały i przygotowywały się do zawodów pod opieką pana Marcina Świderka na pływalni miejskiej MOSiR Lubartów.

Wielkie podziękowania kierujemy w stronę klubów pływackich, w których nasi zawodnicy i zawodniczki rozwijali swoje umiejętności oraz pasje pływackie.

II LO