Wieści z Firleja

Nowy wóz bojowy dla OSP Firlej

Gmina Firlej dnia 15.11.2019r. stała się szczęśliwym właścicielem nowego wozu strażackiego MAN TGM 13.290 na zabudowie firmy Stolarczyk. To nowoczesna jednostka, która może być wykorzystywana zarówno do akcji gaśniczych, jak i pomoc techniczna przy wypadkach, czy klęskach żywiołowych. Na taki samochód druhowie strażacy i firlejowska społeczność czekali przeszło 30 lat. Powitanie wozu w ostatni piątek przyciągnęło na ulice Firleja rzesze ludzi, których widok nowego wozu wyraźnie ucieszył, a wielu także wzruszył. Inwestycja nie byłaby możliwa bez pomocy komendanta PSP w Lubartowie bryg. mgr inż. Tomasza Podkańskiego, naczelnika OSP Firlej Radosława Czubackiego oraz wsparcia finansowego Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, Państwowej Straży Pożarnej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska oraz obecnych Władz i Samorządu Gminy Firlej.

Pokaz kosmetyczny „Kobieta jak wino”

18 listopada, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Firleju odbył się pokaz kosmetyczny prowadzony przez kwalifikowaną kosmetolog Joanną Karpińską z firmy JK Cidesco Therapist (facebook.com/JKterapeutka). Rozmawialiśmy o pielęgnacji skóry w zimie, o zabiegach, które można wykonywać w domu w każdym wieku, o naturalnym przedłużaniu młodości. Odbył się również pokaz makijażu na każdą okazję, z użyciem najlepszych kosmetyków.

A przed nami jeszcze Jarmark Świąteczny

15 grudnia o godzinie 12:00 w parku w centrum Firlej rozpocznie się wyjątkowy Jarmark Świąteczny. W jego trakcie będzie można skosztować świątecznych potraw, wziąć udział w warsztatach plastycznych i zakupić ozdoby świąteczne wykonane przez panie z Kół Gospodyń z terenu naszej Gminy. Nie zabraknie występów artystycznych lokalnych twórców. Zwieńczeniem imprezy będzie wspólne ubieranie wielkiej choinki.

To będzie niezapomniany, rodzinny dzień w brzasku ciepła rodzinnego i łuny wielkiego ogniska, wokół którego się zbierzemy.

Adam Kościańczuk