Wiosenne bieganie Lubartowian

Biegacze z Lubartowa mają za sobą udział w kolejnych imprezach biegowych. Zebraliśmy dane na temat udziału mieszkańców Lubartowa w biegach, które odbyły się w ostatnim czasie.

Pieniny Ultra Trail

W dniach 21-23 kwietnia przeprowadzono imprezę biegową Pieniny Ultra Trail. Biegacze mieli do wyboru osiem biegów na różnych dystansach. Wśród licznego grona uczestników mieliśmy także biegaczy z Lubartowa.

W biegu Żwawe Wierchy na trasę długości 34 km wyruszyło ponad 400 osób. Na 56 miejscu rywalizację ukończyła Martyna Dejnecka. Równocześnie zajęła 7 miejsce wśród kobiet oraz 4 miejsce w kategorii K30.

Bieg Wielka Prehyba odbył się na dystansie 44 km. Na starcie stanęło ponad 600 osób. Bardzo udane zawody zaliczyła dwójka lubartowian. Grzegorz Pożak zajął 64 miejsce. Wioletta Dessauer ukończyła bieg na 260 miejscu, będąc 37 wśród kobiet.

20. Cracovia Maraton

W niedzielę 23 kwietnia odbył się 20. Cracovia Maraton. Trasę długości nieco ponad 42 km ukończyło 4997 osób. W biegowej rywalizacji w Krakowie wzięła udział liczna grupa lubartowian, wspierana przez stałych kibiców. Lubartowska część uczestników dziękuje Iwonie za nieodzowne „nawodnienie” czekające na mecie. Oto nasi maratończycy, którzy ukończyli bieg i ich miejsca na mecie: 497. Jerzy Florek, 501. Miłosz Moskaluk, 546. Mirosław Ulma, 1226. Wojciech Machaj, 1500. Tomasz Machnikowski, 1505. Bartosz Szczypiński, 1668. Grzegorz Machnikowski, 2216. Sebastian Szczepaniak, 2591. Ireneusz Góźdź, 2821. Piotr Opolski, 3993. Ireneusz Machnikowski.

Wiosenna Dycha w Lublinie

W niedzielę 23 kwietnia w Lublinie odbył się bieg Wiosenna Dycha z Aliplastem. Na trasie długości 10 kilometrów rywalizowały 494 osoby, w tym grupa lubartowian. Najlepiej spisał się Radosław Jankowski, który ukończył bieg na 69 miejscu. Miejsca pozostałych lubartowian: 146. Łukasz Porowski, 196. Adam Zbiciak, 200. Józef Kaniewski (5 miejsce w kategorii M60), 232. Mariusz Lal, 285. Jarosław Dobrzyński, 306. Przemysław Janeczek, 309. Elżbieta Michalak (43 wśród kobiet), 385. Barbara Zegar (67 wśród kobiet, 5 w kategorii K50), 482. Adriana Szlachta (112 wśród kobiet).

BIEG WINGS FOR LIFE WORD RUN W LUBARTOWIE

W niedzielę 7 maja odbył się Bieg Wings for Life Word Run. To globalna inicjatywa, która zgromadziła ponad 200 tys. uczestników ze 192 państw. Na popularność biegu składa się charytatywny cel i unikalny format. Całość opłat startowych uczestników przeznaczana jest na badania, mające pomóc osobom z uszkodzonym rdzeniem kręgowym w powrocie do sprawności. Bieg nie ma minimalnego ani maksymalnego dystansu. Linię mety wyznacza samochód pościgowy, wyruszający za biegaczami 30 minut po rozpoczęciu wyścigu. Jeżeli samochód pościgowy dogoni uczestnika, ten kończy rywalizację.

W tym roku w imprezie wzięło udział 206.728 uczestników. Średni dystans przebiegnięty przez jednego uczestnika wyniósł 11,59 km. Dzięki inicjatywie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji jako Lubartów znaleźliśmy się w gronie uczestników światowego biegu. W lokalizacji Lubartów zarejestrowanych było 15 osób. Przebiegły one łączny dystans 138,98 km. Najlepsi panowie przebiegli każdy ponad 20 kilometrów – Michał Serewa, Jacek Żurowski i Michał Czapla. Wśród kobiet najdłuższy dystans pokonała Mariola Aftyka.