WIOSENNE BIEGANIE LUBARTOWIAN

Biegacze z Lubartowa mają za sobą udział w kolejnych imprezach biegowych. Zebraliśmy dane na temat udziału mieszkańców Lubartowa w biegach, które odbyły się w ostatni weekend.

Biegi w Szczawnicy

W dniach 22-24 kwietnia w Szczawnicy i okolicach przeprowadzono imprezę biegową, składającą się z sześciu biegów na różnych dystansach. Wśród blisko 2000 uczestników mieliśmy liczną grupę biegaczy z Lubartowa. Wszyscy zasługują na wyróżnienie. Część poprawiła swoje życiowe osiągnięcia. Część walczyła z własnymi słabościami, by przekroczyć linię mety. Część ukończyła rywalizację wśród najlepszych w Polsce.

W biegu Zimowe Wierchy na trasę długości 33 km wyruszyło ponad 330 osób. Na 30 miejscu rywalizację ukończyła Martyna Dejnecka. Równocześnie zajęła 8 miejsce wśród kobiet oraz 7 miejsce w kategorii K30. Jako 150 linię mety minęła Iwona Łukaszek (40 wśród kobiet).

Bieg Wielka Prehyba na dystansie 43 km miał rangę 13 Mistrzostw Polski w długodystansowym biegu górskim. Na starcie stanęło ponad 600 osób. Bardzo udane zawody zaliczyła dwójka lubartowian. Grzegorz Pożak zajął 37 miejsce i lokatę 8 w kategorii M40. Wioletta Dessauer ukończyła bieg na 56 miejscu, będąc 10 wśród kobiet oraz zajmując pierwsze miejsce w kategorii K40.

W biegu Dziki Groń na dystansie 64 osób wystartowało ponad 300 osób. 142 miejsce (23 wśród kobiet) zajęła Marta Biała.

Najdłuższy bieg miał długość 95 kilometrów. Niepokorny Mnich zgromadził 270 biegaczy. Trójka lubartowian ukończyła ten morderczy dystans na następujących miejscach: 211. Jacek Krok, 258. Paweł Talma, 260. Artur Łukaszek.

19. Cracovia Maraton

W niedzielę 24 kwietnia odbył się 19. Cracovia Maraton. Trasę długości nieco ponad 42 km ukończyły 2954 osoby. W biegowej rywalizacji w Krakowie wzięło udział czterech lubartowian. Tomasz Machnikowski zajął 719, Bartosz Szczypiński 721, Miłosz Moskaluk 723, a Ireneusz Góźdź 1261 miejsce.

Wiosenna Dycha w Lublinie

W niedzielę 24 kwietnia w Lublinie odbył się bieg Wiosenna Dycha. Na trasie długości 10 kilometrów rywalizowało 528 osób, w tym ósemka lubartowian. Najlepiej spisał się Artur Kozyra, który ukończył bieg na 55 miejscu (czwarte miejsce w kategorii M16). Miejsca pozostałych lubartowian: 89. Radosław Jankowski, 230. Adam Zbiciak, 254. Józef Kaniewski (8 miejsce w kategorii M60), 256. Igor Tomaszewski, 297. Jarosław Dobrzyński, 417. Tomasz Cybulski.