Wiosenne Marsze na Orientację w II LO

W dniach 12-13 maja odbyły się Wiosenne Marsze na Orientację – Lisów 2023, do których zgłosiło się 58 członków SKKT „Azymut”. Tym razem imprezę połączono z obchodami Tygodnia Bibliotek.

W pierwszym etapie marszów wzięło udział 17 dzieci, czytelników Gminnej Biblioteki w Lisowie. Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali nagrody rzeczowe, a dla pozostałych przygotowany był słodki poczęstunek i ognisko.

Młodzież II LO uczestniczyła w Wiosennych Marszach na Orientację podzielonych na etap dzienny i nocny. W pierwszym etapie uczestnicy mieli do pokonania 8 km  i do potwierdzenia 15 punktów kontrolnych. W drugim członkowie Azymutu pokonali trasę 7 km i potwierdzili 15 punktów kontrolnych. Obie trasy wymagały od młodzieży umiejętności posługiwania się mapą, spostrzegawczości, wytrwałości i hartu ducha. 

Po zakończonych zmaganiach ogłoszono wyniki i wręczono nagrody.

I miejsce zajęły Julia Niedziela i Maria Janocińska z kl.1f, II miejsce – Julia Marciniak z kl.1a i Bartosz Witek z kl.1d, III miejsce – Michalina Naróg, Gabriela Gjini i Martyna Kusyk z kl.1f, zaś IV miejsce zajęli Martyna Różyk z kl.1d, Wiktoria Kowalczyk i Wiktor Opolski z kl.1a.

Komisja pracowała w składzie: budowniczy tras – Monika Mitura i Michał Kosior. Sędziowie główni: Piotr Barszczyk i Jacek Guz.

Mimo zmęczenia długą trasą i trudnymi warunkami terenowymi młodzież wróciła zadowolona i z poczuciem osiągniętego sukcesu. Opiekunami młodzieży byli Katarzyna Płaszczewska, Anna Przybysławska, Izabella Bącławek i Łukasz Wasyluk. 

Dziękujemy Dyrektorowi Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubartowie – Pani Beacie Wilczyńskiej oraz Pani Danucie Guz za życzliwość i udostępnienie budynku biblioteki w Lisowie.

II LO