Wirtualna wystawa „Obserwacje”

PMDK w Lubartowie prezentuje wirtualną wystawę „Obserwacje”, podsumowującą działalność Grupy Reporterskiej PMDK w roku szkolnym 2020/2021.

W trudnych warunkach pandemii grupa fotograficzna skupiała się głównie na fotografii studyjnej, której wybór można było obejrzeć na wystawie w kwietniu, ale młodzi fotograficy z PMDK zdążyli w tym roku zrobić znacznie więcej zdjęć. Poniżej prezentujemy wybór fotografii zrealizowanych podczas sesji plenerowych i studyjnych , zrealizowanych w najbliższym otoczeniu. Wybór prac obejmuje takie tematy, jak architekturai rzeźba, natura – żywa i martwa oraz ludzie. Autorami prac są: Agata Bordzoł, Julita Bogusz, Igor Iwan, Natalia Matyjaszczyk, Dominika Szymczuk i Patryk Woliński (opiekun: Urszula Bednarczyk).

Warto przypomnieć, że przedstawiciele Grupy Reporterskiej zdobyli w tym roku swoje pierwsze laury w konkursach fotograficznych: Julita Bogusz i Agata Bordzoł otrzymały nagrody w XVI Powiatowym Konkursie Plastycznym i Fotograficznym „Pokażę ci, gdzie mieszkam”, natomiast w konkursie „Lubartów w wiosennym kadrze” III nagrodę otrzymała Natalia Matyjaszczyk, a Agata Bordzoł – wyróżnienie. Troje adeptów fotografii zakwalifikowało się również do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Dzieci i Młodzieży „Człowiek, Świat, Przyroda” (Julita Bogusz, Agata Bordzoł, Igor Iwan).

Link do wystawy:

https://pmdk.lubartow.pl/fotogaleria/1815-2021-06-25-wirtualna-wystawa-obserwacje-grupy-reporterskiej-pmdk

 Urszula Bednarczyk