Witryna Teatralna już 4 grudnia

Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Lubartowie zaprasza młodzież i dorosłych do obejrzenia trzech znakomitych spektakli teatrów młodzieżowych na XXII „Witrynie Teatralnej”. Największa impreza teatralna PMDK odbędzie się w niedzielę 4 grudnia  o godz. 15.00 na sali widowiskowej PMDK w Lubartowie przy ul. Słowackiego 7.

W tym roku będzie można podziwiać trzy spektakle:

TEATR TRUPA „ZABAWA” godz. 15.00
reż. Jolanta Tomasiewicz na podstawie dramatu Sławomira Mrożka
PMDK w Lubartowie

TEATR CHILI „LAS BUKOWY” godz. 16.15
reż. Dominika Trykacz na podstawie poezji ukraińskiej
PMDK w Lubartowie

TEATR PANOPTICUM „HORROR LICEALNY” godz. 17.15
reż. Mieczysław Wojtas, scenariusz: Piotr Zaremba, muz.: Piotr Tesarowicz
MDK „Pod Akacją” w Lublinie

Oprócz spektakli widzowie będą mogli cieszyć się dodatkowymi wrażeniami, które w przerwach zapewnią wychowankowie PMDK. „Witryna teatralna” nie ma tradycyjnej konferansjerki: spektakle poprzedzać będą etiudy w wykonaniu grup teatralnych przygotowanych przez p. Dominikę Trykacz i zespołów tanecznych, podopiecznych p. Jolanty Grabowskiej. O oprawę plastyczną i prawdziwie artystyczną atmosferę tego wydarzenia zadbają natomiast grupy młodzieżowe z pracowni plastycznej i Samorząd Wychowanków PMDK. Zapraszamy wszystkich miłośników teatru – wstęp wolny!

Podczas imprezy czynny będzie „ART-BAZAR”, czyli kiermasz prac plastycznych, rękodzieła i gadżetów autorstwa wychowanków i nauczycieli PMDK w Lubartowie, z których dochód przeznaczony jest na remont jednego z najważniejszych lubartowskich zabytków – kościoła i klasztoru ojców kapucynów.