Wizyta policjanta w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Firleju

W poniedziałek 15 października uczniów szkoły odwiedził policjant z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie, asp. szt. Grzegorz Mazuś. Przeprowadził profesjonalną prelekcje na temat bezpieczeństwa.

Policjant rozmawiał z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach miasta, a w szczególności omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły oraz stosowanie się do znaków świetlnych. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych, o zagrożeniach, z którymi mogą się spotkać młodzi ludzie poprzez korzystanie z Internetu. W trakcie spotkania policjanci podkreślali, jak ważna jest znajomość numerów alarmowych. Całe spotkanie oparte było na krótkich, ciekawych filmach edukacyjnych, które dzieci obejrzały z zainteresowaniem. Uczniowie mogli zobaczyć wyposażenie jakim dysponują policjanci: czapkę, kamizelkę kuloodporną oraz dokładnie obejrzeć kajdanki czy pałkę policyjną.

Na zakończenie policjant wręczył uczniom drobne upominki między innymi odblaski, dzięki którym będą bardziej bezpieczne podczas poruszania się po drogach wieczorową porą. Poprzez takie spotkania policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Spotkanie przygotowali: Katarzyna Szymkiewicz, Paweł Ciszewski, Agnieszka Targońska, Agnieszka Panek i Dorota Małyska. 

Paweł Ciszewski