Wjechał ciągnikiem w budynek

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 26.07.2021 r. do dnia 01.08.2021 r. na terenie powiatu lubartowskiego miało miejsce 45 zdarzeń, w tym 7 pożarów, 37 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy.

30 lipca 2021r. o godzinie 1108 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu ciągnika rolniczego z budynkiem mieszkalnym w miejscowości Maśluchy, gmina Uścimów.

Po przybyciu na miejsce jednostek straży pożarnej okazało się, że kierujący ciągnikiem rolniczym z dwiema przyczepami zjechał z drogi i uderzył w drzewo, a następnie w budynek mieszkalny, uszkadzając znaczną część budynku. Nie było osób poszkodowanych. Działania straży pożarnej polegały między innymi na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zabezpieczeniu konstrukcji budynku. Budynek nie nadawał się do dalszego zamieszkania.

W zdarzeniu udział brały zastępy z JRG w Lubartowie, OSP z Nowego Uścimowa, OSP z Maśluch, OSP z Krasnego, OSP z Głebokiego, OSP z Drozdówki.

Jednocześnie informuję, że Komenda Powiatowa PSP w Lubartowie nie odnotowała na terenie powiatu żadnej interwencji związanej z nawiedzającymi kraj burzami.