Wjechał mercedesem w ogrodzenie posesji

Oficer Prasowy KP PSP w Lubartowie informuje, że w okresie od dnia 07.10. do dnia 13.10. na terenie powiatu lubartowskiego powstało 8 zdarzeń, w tym 1 pożar, 7 miejscowych zagrożeń.

W dniu 07.10. o godz. 1121 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Przytoczno, gm. Jeziorzany. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu z JRG Lubartów stwierdzono, że w przydrożnym rowie znajduje się samochód osobowy Daewoo Matiz. Podróżująca autem kobieta została przetransportowana do placówki medycznej przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu akumulatora od instalacji elektrycznej pojazdu. W działaniach udział brał zastęp JRG Lubartów, JRG Ryki oraz 2 zastępy OSP w Przytocznie.

W dniu 13.10. o godz.1119 do SK KP PSP w Lubartowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Brzostówka, gm. Serniki. Na miejscu okazało się, że samochód osobowy marki Mercedes Benz zjechał na pobocze, a następnie uderzył w ogrodzenie posesji oraz metalową barierę ochronną. Uczestniczący w zdarzeniu 25- latek nie odniósł poważnych obrażeń. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej oraz gazowej. W działaniach brały udział 2 zastępy JRG Lubartów oraz zastęp OSP w Brzostówce i Nowej Woli.