Wkręcili się w ekonomię i przedsiębiorczość

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie ostatnio osiągali sukcesy w dwóch konkursach poszerzających wiedzę z ekonomii, przedsiębiorczości i działalności biznesowej.

Mateusz Kołodziejczyk 1 marca brał udział w etapie okręgowym Olimpiady Przedsiębiorczości. Olimpiada ta jest innowacyjnym projektem o społecznym i proprzedsiębiorczym charakterze. Przeprowadzana jest od 2005 r. i zyskała już status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju. Etap okręgowy odbywał się równocześnie w pięciu największych polskich uczelniach ekonomicznych: Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Uczeń II LO po wcześniejszym sukcesie w eliminacjach szkolnych rozwiązywał test w Krakowie. Musiał się zmierzyć z pytaniami o zróżnicowanym stopniu trudności. To oznacza, że były pytania za 1 lub 2 punkty. Za udzielenie złej odpowiedzi uczeń miał odejmowane punkty. Mateusz osiągnął bardzo dobry wynik z testu. Niestety, do finału zabrakło mu 0,5 pkt. Gratulujemy Mateuszowi uzyskania wysokiej lokaty i życzymy sukcesów w kolejnej edycji!

W II LO został przeprowadzony także szkolny etap III edycji konkursu „Wkręć się w Ekonomiczny” organizowanego przez Koło Naukowe Logistyków oraz Koło Naukowe Zarządzania i Marketingu UMCS. Celem organizacji konkursu jest zachęta uczniów do aktywności pozaszkolnej, poszerzenie podstawowej wiedzy ekonomicznej, integracja ze środowiskiem akademickim i propozycja rozpoczęcia studenckiej przygody z ekonomią. Do II etapu konkursu zakwalifikowały się trzy osoby z II LO w Lubartowie: Kinga Danił, Natalia Kurek i Mateusz Krojec. Życzymy powodzenia 27 marca na kolejnym etapie, który odbędzie się w Lublinie na Wydziale Ekonomicznym UMCS.

Do obu konkursów młodzież przygotowywała Elżbieta Mizio, nauczyciel podstaw przedsiębiorczości w II LO.

AO