Włamali się do Izby Tradycji Kolejowej. Zostali zatrzymani

Lubartowscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawców włamania do Izby Tradycji Kolejowej w Lubartowie. Nieznani sprawcy ukradli eksponaty związane z historią lubartowskiego kolejnictwa. Policjanci odzyskali część ze skradzionych przedmiotów.

 

Do włamania doszło nocą z 7 na 8 stycznia. Nieznani sprawcy pod osłoną nocy wyłamali drzwi wejściowe do pomieszczeń Izby Tradycji Kolejowej znajdującej się na stacji PKP w Lubartowie. Złodzieje ukradli eksponaty o bardzo dużej wartości historycznej. Łupem padła między innymi zabytkowa czapka kolejarska, lampa naftowa oraz klucze do wieży ciśnień lubartowskiej stacji PKP pochodzące z lat 1918 – 1939 z charakterystycznym, błędnie wykonanym napisem „Lubartów Wierza”.

Już po kilku dniach policjanci wpadli na trop sprawców włamania. Okazali się nimi trzej młodzieńcy z Lubartowa i Gminy Lubartów w wieku od 14 do 16 lat, którzy już wcześniej byli sprawcami podobnych przestępstw. Policjanci odzyskali też część skradzionych przedmiotów. Młodymi włamywaczami zajmie się teraz Sąd dla Nieletnich. G.P.