Włamywacze zatrzymani po pościgu

Trzej włamywacze wpadli w ręce policjantów tuż po dokonaniu przestępstwa. Wszyscy są mieszkańcami Lublina w wieku od 19 do 27 lat. Podczas zatrzymania policjanci użyli broni palnej, oddając strzały w kierunku samochodu, którym uciekali przestępcy. Mundurowi odzyskali skradzione przedmioty.

Do zdarzenia doszło w środę tuż przed godziną 16.00 w miejscowości Wola Lisowska. Lubartowscy kryminalni chcieli zatrzymać do kontroli renaulta, którym poruszali się podejrzani mężczyźni. Kierowca francuskiego auta zamiast zatrzymać się, ruszył autem na policjantów i blokujący przejazd radiowóz. Wówczas policjanci użyli broni palnej. Mimo przestrzelonej jednej z opon przestępcy nadal uciekali. Po kilku kilometrach porzucili auto i rozpoczęli pieszą ucieczkę, próbując ukryć się w lesie. Kilka minut później byli już jednak w rękach policjantów.

Zatrzymani to trzej mieszkańcy Lublina w wieku od 19 do 27 lat. Wszyscy byli już w przeszłości karani za kradzieże z włamaniem. W dniu zatrzymania dokonali włamania do jednego z domów na terenie gminy Lubartów, skąd skradli biżuterię i sprzęt elektroniczny. Policjanci znaleźli przy zatrzymanych skradzione przedmioty. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. Obecnie wykonywane są z nimi czynności procesowe pod nadzorem prokuratora. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

G.P.