Wmurowano kamień węgielny pod salę sportową

Kamień węgielny wmurowano dziś 22 marca na budowie hali sportowej przy ul. Szkolnej na osiedlu Popiełuszki. Już za dwa lata stanie tam nowoczesna sala sportowa.

-Lubartowscy taekwondziści, tenisiści i kolarze czekali na tą inwestycję długie lata. Dotrzymujemy słowa – mówił podczas spotkania burmistrz Krzysztof Paśnik.

W ramach pierwszego etapu inwestycji, na działce miejskiej stanie budynek z salą sportową i zapleczem. To będzie obiekt z możliwością podziału na dwie niezależne sekcje przy użyciu wbudowanej ściany mobilnej. We wnętrzu znajdą się urządzenia do ćwiczeń. W jednym czasie z sali będzie mogło korzystać od 70 do 100 osób. Powstanie też m.in. zaplecze socjalne, szatnie, magazyny, pokoje trenerów i sanitariaty. Na parterze budynku znajdzie się część usługowa.

Powstający budynek poświęcił dziś ks. Andrzej Sarna. Kamień węgielny wmurowali m.in. burmistrz Krzysztof Paśnik, starosta Tomasz Marzęda, trener taekwon – do Jerzy Jedut, przedstawiciel wojewody Radosław Kiciński, wykonawcy inwestycji, radni.

We wmurowanej kapsule czasu znalazł się: akt erekcyjny, czyli dokument rozpoczynający w uroczysty sposób budowę, zdjęcie zawodników tenisa stołowego, gadżety związane z miastem oraz ostatni numer „Lubartowiaka”.

W akcie erekcyjnym między innymi czytamy:

„Kieruje nami idea zjednoczenia lokalnej społeczności wokół wspólnej pasji do sportu. Wierzymy, że nowa sala treningowa będzie służyć rozwojowi miasta i poprawie jakości życia mieszkańców, zapewniając odpowiednie warunki do wspierania talentów i osiągania dalszych sukcesów na arenie regionalnej, krajowej i międzynarodowej. Sala powstaje w odpowiedzi na wieloletnie oczekiwania mieszkańców, klubów sportowych oraz członków i sympatyków sportu z terenu miasta.”

Budowa obiektu była możliwa dzięki pozyskaniu przez Wydział Strategii, Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych UM dofinansowania z rządowego funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych. w wysokości prawie 8 mln zł. Pozostałe środki własne w kwocie 873578,25 pochodzą z budżetu miasta.

(kw)