Wojewódzka konferencja dla trenerów i nauczycieli FOOTBALL 2021

 17 grudnia  w Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej odbyła się Wojewódzka Konferencja z aspektami przygotowania motorycznego Football Camp 2021. Uczestniczyli w niej trenerzy i nauczyciele wychowania fizycznego z całej Polski. Konferencję otworzyła i przywitała przybyłych gości pani Dorota Bułgajewska-Muzyka – Dyrektor RCEZ. Prelegentami byli dr Łukasz Oleksy z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, dr Grzegorz Bril z Politechniki Rzeszowskiej, Maciej Kuchciak z Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Emanuel Józefacki – nauczyciel wychowania fizycznego w RCEZ. Tematyka konferencji dotyczyła następujących zagadnień: „Małe gry w kształtowaniu motoryczności ukierunkowanej w treningu dzieci i młodzieży”, „Przygotowanie motoryczne dzieci i młodzieży”, „Ocena monitoring w piłce nożnej”, „The Young Female Athlete – Młoda zawodniczka”

Podczas konferencji uczestnicy rozmawiali o rozwoju zdolności motorycznych dzieci i młodzieży w sporcie. Jak podkreślił inicjator konferencji – Emanuel Józefacki, nauczyciel wychowania fizycznego oraz były piłkarz,: „zwracano uwagę na to, aby każdy trener wprowadzający do akademii pewne nawyki, skupił się na aspektach motorycznych. Dodatkowo trenerzy z licencjami UEFA otrzymali 3 punkty. Program szkolenia dostosowany był już od najmłodszych – trzyletnich – dzieci. Dlatego kładziemy nacisk, żeby aspekty motoryczne wdrażać od samego początku.”

W konferencji uczestniczyło aż sto osób. Wydarzenie uświetnili swoją obecnością Radosław Brzózka – szef Gabinetu Politycznego Ministra Edukacji Narodowej prof. Przemysława Czarnka, Starosta Lubartowski Ewa Zybała, prezes LZPN Zbigniew Bartnik i wiceprezes Tadeusz Łapa.

RCEZ