Worek medali dla LUKS Lubartów

W Łukowie od 9 – 11 czerwca zorganizowano Mistrzostwa Województwa Juniorów w Szachach Błyskawicznych i Szybkich. Rewelacyjne w nich spisali się zawodnicy LUKS Lubartów zdobywając aż 12 medali.
W piątek rozegrano turniej szachów błyskawicznych na dystansie 11 rund. W kategorii do lat 18 złoty medal zdobył Adrian Matyjaszczyk, a miłą niespodzianka było jego zwycięstwo w turnieju OPEN i dodatkowy złoty medal. W tej samej kategorii piąte miejsce zajął Paweł Sak. Wśród dziewcząt do lat 9 złoto wywalczyła Aleksandra Szczerba. Wśród chłopców do lat 9 złoty medal zdobył Wiktor Opolski, srebrny Eryk Trąbka, brązowy Artur Gryzio, szóste miejsce zajął Michał Drozd.

W sobotę i w niedzielę szachiści rywalizowali w turnieju szachów szybkich na dystansie 9 rund przy czasie 30 minut na zawodnika. W kategorii do lat 18 brąz wywalczył Adrian Matyjaszczyk i dodatkowy brązowy medal z trzecie miejsce w OPEN. W kategorii dziewcząt do lat 15 srebrny medal zdobyła Agata Michaluk. W kategorii chłopców do lat 9 złoto wywalczył Eryk Trąbka, srebrny medal zdobył Wiktor Opolski, brązowy medal wywalczył Artur Gryzio, czwarty był Aleks Petkowicz.

W klasyfikacji generalnej całego turnieju klubów LUKS Lubartów zajął II miejsce zdobywając podczas mistrzostw: 3 złote, 4 srebrne i 3 brązowe medale, oraz niewliczane do klasyfikacji dodatkowe złoto i brąz Adriana Matyjaszczyka za OPEN.

Wszystkim szachistom LUKS Lubartów gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w zbliżającym się IX Międzynarodowym Festiwalu im. J. Zukertorta w Lublinie