Worek medali naszych zawodników

Blisko 300 osób z 36 klubów wzięło udział w Grand Prix Polski juniorów, seniorów i młodzieżowców w taekwon-do. Impreza odbyła się w Rybniku w dniach 28-30 marca. Wystąpiła w niej siedemnastoosobowa grupa z Miejskiego Klubu Sportowego „Lewart” AGS Lubartów. Podopieczni trenerów Jerzego Jeduta i Jarosława Suski okazali się najlepsi wśród juniorów. Na sukces w klasyfikacji generalnej złożyło się 9 medali – 3 złote, srebrny i 5 brązowych. Zuzanna Gadzała i Jakub Gadzała zostali najlepszymi juniorami zawodów. Lubartowscy seniorzy zdobyli 7 medali – 3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe. Dało to drugie miejsce w klasyfikacji medalowej.Jerzy Jedut1

Seniorzy walczyli o punkty potrzebne do zakwalifikowania się na Mistrzostwa Polski, które w dniach 6-8 czerwca odbędą się w Częstochowie. Podczas tych zawodów Lewart będzie licznie reprezentowany. Juniorzy poprzez dobre występy, chcieli przekonać trenerów reprezentacji Polski do swojej przydatności w kadrze. W dniach 24-27 kwietnia we włoskiej miejscowości Riccione odbędą się Mistrzostwa Europy juniorów i seniorów. Szansę udziału w tej imprezie w biało-czerwonych barwach ma szóstka zawodników Lewartu: seniorzy – Ilona Działa, Monika Wiater, Marcin Wronowski oraz juniorzy – Zuzanna Gadzała, Jakub Gadzała i Dawid Słomka.
W Rybniku z dobrej strony pokazali się niemal wszyscy zawodnicy Lewartu. Jednak na szczególną uwagę zasługuje postawa dwóch z nich. Jakub Gadzała, który jest jeszcze juniorem, wystąpił także w rywalizacji seniorów. Jego występ należy uznać za bardzo dobry. W niezwykle silnej konkurencji wywalczył dwa medale – złoty i srebrny. Drugim ze wspomnianych zawodników jest Bartosz Guz. Dla niego były to pierwsze zawody po długiej przerwie spowodowanej kontuzją. Guz powrócił w dobrym stylu, zdobywając brązowy medal w walkach do 70 kilogramów.
Lubartowscy medaliści:
seniorzy: złote medale – Monika Wiater w układach formalnych III dan, Marcin Wronowski w układach formalnych II dan, Jakub Gadzała w technikach specjalnych; srebrne medale – Jakub Gadzała w układach formalnych I dan, Artur Wadowski w walkach do 57 kg; brązowe medale – Bartosz Guz w walkach do 70 kg, Adrian Świdziński w walkach do 85 kg;
juniorzy: złote medale – Jakub Gadzała w walkach powyżej 75 kg i w technikach specjalnych, Zuzanna Gadzała w technikach specjalnych; srebrny medal – Dawid Słomka w walkach do 68 kg; brązowe medale – Magdalena Mazur w walkach do 50 kg, Zuzanna Gadzała w walkach do 60 kg, Joanna Prokop w walkach do 60 kg, Jakub Gadzała w układach formalnych I dan, Kamil Borzęcki w walkach do 50 kg.
Do domu bez medali z zawodników Lewartu wrócili – Magdalena Mazur, Adrian Borzęcki, Michał Wawryniuk wśród seniorów oraz Emilia Mitura, Alicja Ogórek, Izabela Ogórek, Adrian Borzęcki i Amadeusz Cybula w gronie juniorów.
Dzięki wywalczeniu trzech medali – dwóch złotych i brązowego – Jakub Gadzała został najlepszym zawodnikiem wśród juniorów. W gronie juniorek trzy zawodniczki zdobyły po dwa medale, w tym złoty i brązowy. W tej grupie była Zuzanna Gadzała.
ig, foto: Jerzy Jedut

Artur Wadowski Monika Wiater