Worek medali z Mistrzostw Województwa dla LUKS Lubartów

W Zamościu w dniach 19-20 listopada zorganizowano Mistrzostwa Województwa w Szachach szybkich i błyskawicznych. Łącznie zawodnicy LUKS Lubartów zdobyli 11 medali – 5 złotych, 2 srebrne oraz 4 brązowe. Zawody rozegrano w Ratuszu na Rynku Wielkim

Pierwszego dnia rywalizowano w szachach szybkich na dystansie 9 rund przy czasie 10′ + 5″. W kategorii dziewcząt do lat 10 zwyciężyła Weronika Dajek – 8,5 pkt., czwarte miejsce wywalczyła Barbara Piekarczyk – 3,5pkt. W kategorii chłopców do lat 12 zwyciężył Kacper Czuchryta – 8 pkt. Do kategorii chłopców do lat 14 zwyciężył Dominik Piekarczyk – 6,5 pkt. Trzecie miejsce do lat 18 zdobył Jakub Dziewulski – 4 pkt.

Drugiego dnia zawodów rywalizowano na dystansie 13 rund przy czasie 3’+2” za ruch.

Po raz kolejny reprezentanci LUKS Lubartów zagrali świetny turniej i dominowali w wielu kategoriach. W kategorii dziewcząt do lat 10 Weronika Dajek zdobyła I miejsce – 8 pkt., Barbara Piekarczyk była II – 6,5 pkt. W kategorii chłopców do lat 10 Aleksander Opolski był III – 6,5 pkt., Jeremiasz Skrzypiec zajął IV lokatę – 6 pkt.. W kategorii chłopców do lat 12 Kacper Czuchryta zajął II miejsce – 8 pkt., III miejsce zajął Franciszek Baran – 7,5 pkt., IV był Dominik Raczyński – 7 pkt. W kategorii chłopaków do 14 zwyciężył Dominik Piekarczyk – 8,5 pkt., III miejsce zajął Wiktor Opolski – 6 pkt. Gratulujemy wszystkim uzyskanych wyników.

Po zakończeniu mistrzostw reprezentacja LUKS Lubartów udała się do Zamojskiego Muzeum Szachów, gdzie mogli obejrzeć wspaniałe eksponaty związane z królewską grą.