Worek medali z  wojewódzkich mistrzostw 

W Starostwie Powiatowym w Łukowie w dniach 8-9 czerwca zorganizowano Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w szachach szybkich i błyskawicznych. Zawodnicy LUKS Lubartów wrócili z nich z 10 medalami. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali dodatkowo puchary.

Wszystkim naszym szachistom gratulujemy i życzymy sukcesów na 64 polach, jak również rodzicom za zaangażowanie. Dodajmy, że podczas mistrzostw Antoni Baran wypełnił normę na V kategorię szachową. Poniżej prezentujemy wyniki wszystkich naszych zawodników.

Szachy szybkie P’30 – 8 czerwca

Chłopcy

do lat 8: miejsca: 5. Aleksander Opolski; 6. Jeremiasz Skrzypiec; 8. Antoni Baran

do lat 10: brązowy medal: Dominik Raczyński; miejsca: 4. Franciszek Baran; 5. Jakub Raczyński

do lat 12: brązowy medal: Wiktor Opolski; 4. Eryk Trąbka

Szachy Błyskawiczne P’5 – 9 czerwca

Dziewczynki:

do lat 6: złoty medal: Weronika Dajek;

do lat 8: srebrny medal: Julia Szczerba;

do lat 10: brązowy medal: Aleksandra Szczerba

Chłopcy:

do lat 8: złoty medal: Ksawery Fidut; srebrny medal: Aleksander Opolski; miejsca: 7. Jeremiasz Skrzypiec, 8. Antoni Baran.

do lat 10: złoty medal: Dominik Raczyński; srebrny medal: Franek Baran; 5 miejsce Jakub Raczyński

do lat 12: srebrny medal: Wiktor Opolski

Wszystkim szachistom gratulujemy i życzymy powodzenia z zbliżającym się w ten weekend  Międzynarodowym Festiwalu im. J. Zukertorta organizowanym w Lublinie.  Jednocześnie zapraszamy do Lubartowskiego Ośródka Kultury na XVI Wakacyjny Turniej Szachowy dla dzieci klasyfikowany do lat  8, 10, 15 i 20.  Rozegrany zostanie od 1 do 12 lipca codziennie oprócz sobót i niedziel w godz od 12:00 – 15:00.

Piotr Opolski