Wsparcie dla szpitala i DPS w Ostrowie przez Polregio i ZUS

Starostwo Powiatowe w Lubartowie zaprosiło do współpracy przy walce z koronawirusem dwie instytucje. Kolejowa spółka Polregio przekazała dary dla Domu Pomocy Społecznej w Ostrowie Lubelskim i szpitala w Lubartowie. Natomiast Zakład Ubezpieczeń Społecznych przeszkolił w zakresie e-usług DPS, w którym wszyscy mieszkańcy są świadczeniobiorcami.

Jak poinformowała starosta Ewa Zybała – samorządy mogą współpracować z podmiotami Skarbu Państwa, ale też prywatnymi po to, żeby ochraniać pracowników i pacjentów, pensjonariuszy Domów Opieki.

Zastępca dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Ostrowie Lubelskim Marzanna Choduń wspominała, że przekazane rzeczy będą przydatne do codziennego funkcjonowania mieszkańców placówki: pościel, ręczniki, koce, środki do dezynfekcji -pomogą dalej walczyć z koronawirusem. W DPS wszyscy mieszkańcy i prawie wszyscy pracownicy byli  zakażeni. Teraz  są ozdrowieńcami.

Jeśli chodzi o szpital w Lubartowie, to cały czas przyjmuje pacjentów, u których stwierdzono zakażenie covid -19 2, ani na jeden dzień nie została zamknięta porodówka. –Myślę, że to wsparcie i poczucie bezpieczeństwa dla mam, które mogą przyjechać do naszego szpitala jest na pewno istotne. Także dary dla personelu z pewnością się przydadzą – mówi dyrektor Sylwia Domagała.

Jak podkreśla Piotr Waszak, dyrektor Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Lublinie – placówka stara się dbać o bezpieczeństwo i zdrowie klientów i pracowników. Była to pierwsza taka akcja związana ze współpracą z Domami Pomocy Społecznej. Ma być rozszerzana na inne tego typu placówki.

Przekazanie darów dla DPS i szpitala ma zapoczątkować dłuższą współpracę.

Sylwia Cichoń