„Wybiegali” 34 obiady dla dzieciaków

Pięcioosobowa drużyna z Lubartowa wzięła udział w PKO Biegu Charytatywnym, na lubelskim stadionie „Startu”, w sobotę 19 września. Na 60 teamów zajęli 20 miejsce w kategorii „mieszanych” i 26 ogólnie. Ale nie to się liczy, jak mówią. Ważne, że na ich bieganiu zyskają potrzebujące dzieci.

bieg_PKO_6

Każda drużyna w ciągu godziny miała przebiec maksymalną ilość okrążeń stadionu. Jedno okrążenie to jeden obiad dla dziecka. W skład lubartowskiego „LLB Team Dream” weszli: Iwona Piwowar, Dorota Szczuchniak, Michał Benet, Paweł Pożarowszczyk i Jacek Stawinoga – kapitan drużyny. Wystartowali o godz. 9.50 i przez godzinę zrobili 34 okrążenia, co daje dystans blisko 14 kilometrów.
– Kierowało nami przede wszystkim dobro i satysfakcja z uzyskanego wyniku – mówi Dorota Szczuchniak. – Do biegu przygotowywaliśmy się trenując na Orliku przy „Trójce” i na ul. Gazowej. Wiedzieliśmy, że możemy na siebie liczyć. Bardzo się wspieraliśmy, atmosfera była wspaniała. Z uśmiechem na twarzy wykonaliśmy tyle, ile tylko zdołaliśmy.

Bieg sztafetowy 5-osobowych drużyn rozegrał się równocześnie na 12 stadionach w całej Polsce (w Bydgoszczy, Gdańsku, Koszalinie, Krakowie, Lidzbarku Warmińskim, Lublinie, Łodzi, Łomży, Mikołowie, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu). Jego uczestnicy przebiegli blisko 10,5 tys. kilometrów. W 733 drużynach pokonali 26 720 okrążeń. – Zwyciężyli wszyscy, a w szczególności dzieci, którym pomagamy – napisali na Facebooku organizatorzy. –Wspólny wysiłek i zaangażowanie zostały docenione – Fundacja PKO Banku Polskiego na obiady dla niedożywionych maluchów przekaże 600 tys. zł.