Wycieczki do Osady Indiańskiej i Kazimierza Dolnego

90 wychowanków PMDK w Lubartowie zakończyło rok szkolny, biorąc udział w dwóch wycieczkach organizowanych przez placówkę. 21 czerwca 2021 r. dla dzieci została zorganizowana wycieczka integracyjna do Osady Indiańskiej w Ostrowie Lubelskim.

Wychowankowie PMDK  w miłej atmosferze i przyjemnym otoczeniu wzięli tam udział w grach i zabawach zręcznościowych, mieli także okazję zagrać w grę archery tag, a wcześniej  – spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku. Na zakończenie popołudniowej wyprawy wszyscy uraczyli się własnoręcznie przyrządzonymi specjałami z ogniska.

23 czerwca młodzież wyjechała na wycieczkę połączoną z plenerem plastyczno-fotograficznym. W podczas podróży autokarem nauczyciele opowiedzieli podopiecznym o Kazimierzu Dolnym, jego położeniu, przyrodzie i historii, a w szczególności – związkach miasta ze środowiskiem artystycznym. Dzień zaczął się  – zgodnie z przygotowaną dla wychowanków mapą – od przejścia wąwozem Norowy Dół  na wzgórze zamkowe w Kazimierzu Dolnym. W ruinach zamku młodzież miała okazję uwiecznić tamtejsze piękne widoki w rysunkach i fotografii. Po zejściu na kazimierski rynek grupa udała się na przystań, aby popłynąć statkiem po Wiśle. Widoki z pokładu podczas … deszczu przysporzyły młodym artystom wielu doznań estetycznych, ale także sporą ulgę po upalnym dniu. Na zakończenie młodzież udała się do Nałęczowa, gdzie w niezwykle pięknym miejscu – usadowionym na wzgórzu Jabłuszko Domu Rekolekcyjnym Kurii Metropolitalnej Lubelskiej – posiliła się przy ognisku.

Wycieczki zostały zorganizowane dzięki wsparciu finansowemu Rady Rodziców PMDK w Lubartowie.

Fot. Agata Bordzoł, Julita Bogusz, Natalia Matyjaszczyk, Zofia Wierzchoń, Alicja Chmielewska , Urszula Bednarczyk (wycieczka do Osady Indiańskiej)